Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

  • 22.06.2024

XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

23  CZERWCA  2024r.

 

1.    Stajemy przy ołtarzu naszego Mistrza i Pana, który jest Królem nieba i ziemi, przed którym „wicher i jezioro są posłuszne”. Razem z Apostołami znajdujemy się w jednej łodzi i płyniemy ku wyznaczonemu celowi, tym celem jest zbawienie. Dopóki woda jest spokojna jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi – nie dzieje się nam krzywda, jesteśmy syci i niczego nam nie brakuje. Gdy jednak zrywa się wiatr i przychodzi wysoka fala, w serce wkrada się lęk i trwoga. Zapominamy, kto nas powołał, kto nakarmił, kto jest zawsze i wszędzie z nami… Wtedy zaczynamy liczyć na siebie, na własne możliwości i ambicje. Chwytamy się różnych rzeczy, aby nie zatonąć, aby utrzymać się na powierzchni rozszalałego życia.

2.     Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom, młodzieży i Rodzicom życzę dobrego wypoczynku. Serdecznie witamy wszystkich wczasowiczów, którzy na terenie naszej Parafii mają swoje domki wypoczynkowe. Czujcie się jak u siebie w domu i w swojej parafii. Nabierając sił fizycznych niech nikt nie zapomni o Bogu, o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej Mszy św., o sakramentach św. Jesteśmy ludźmi wierzącymi i praktykującymi. W otaczającym nas pięknie przyrody dostrzegajmy obecność Stwórcy. 

3.   Serdecznie DZIĘKUJĘ za wspólną modlitwę młodzieży, Rodzicom i osobom uczestniczącym w poniedziałek w Mszy św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. Rodzicom DZIĘKUJĘ za piękne kwiaty do dekoracji kościoła, za przekazany tzw. „dar ołtarza” – 1 tys zł. i intencję mszalną przekazaną ks. Prymasowi. Podczas Mszy zbierana była składka na diecezjalny fundusz młodzieżowy (427 zł.). Dyplom z podziękowaniem wywiesiłem w gablocie.    

4.      Czerwiec to miesiąc Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe w dni powszednie po Mszach św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.00. 

5.      W każdą sobotę wakacji, do sobotę 31 sierpnia, na Gorzkim Polu – na DZIAŁKACH – o godz.19.30 odprawiana jest Msza św.

6.    W poniedziałek Urocz. Narodz. św. Jana Chrzciciela, w piątek obchodzimy wspomnienie św. Ireneusza, a w sobotę Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła.   

7.    Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie od 16 czerwca rozpoczęło nabór do Seminarium Duchownego. Warunki przyjęcia wywieszone
są w gablocie.   

8.     Zapraszam chłopców – szczególnie po I Komunii św, aby zostali MINISTRANTAMI i dziewczęta, aby były LEKTORKAMI. Zgłoszenia w zakrystii. 

9.         W tym tygodniu Biuro parafialne będzie NIECZYNNE.

10.   Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Łagiewnik: Mirosławę Burzyńską, Justynę Osińską i Ilonę Walkowiak. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Narzeczonych, którzy ślubują w piątek.

11.     DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej Parafii. Za przelew na konto dziękuję Rodzinie ze Stęszewka oraz z os. Wronczynek. Za wszelkie ofiary serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.   

12.      Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów. CENA 10,00 zł.   

13.      Intencje mszalne.