Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

  • 15.06.2024

X  NIEDZIELA  ZWYKŁA

9  CZERWCA  2024r.

 

1.    Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych.  

2.         Bóg Zapłać wszystkim za tak liczny udział w Mszach św. i Procesjach Eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała. Dziękuję mieszkańcom wszystkich
wiosek, Panom z Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej, Panom niosącym baldachim, Paniom towarzyszącym ze świecami w czasie procesji, dziewczynkom sypiącym kwiatki, lektorom, ministrantom, wszystkim parafianom za udekorowanie swoich domów na czas Oktawy. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.   

3.      Czerwiec to miesiąc Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe w dni powszednie po Mszach św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.00. 

5.    Od sobotę 15 czerwca, na Gorzkim Polu – na DZIAŁKACH – o godz.19.30 odprawiana będzie Msza św.

6.    Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zwraca się z prośbą o pomoc w dotarciu do tegorocznych maturzystów oraz wszystkich osób potencjalnie zainteresowanych studiowaniem teologii. W naszej ofercie znajdują się studia jednolite magisterskie na kierunku Teologia (stacjonarne i niestacjonarne) na specjalności kapłańskiej, katechetyczno - pastoralnej oraz nowej specjalności "teologia biblijna i praktyczna". Na kierunku Dialog i Doradztwo Społeczne można studiować w trybie stacjonarnym na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Informacje na plakacie, w gablocie.

7.         Ksiądz kan. Andrzej Kaczmarek, Kustosz Sanktuarium w Dąbrówce Kościelnej i Pan Radosław Występski, wójt Gminy Kiszkowo, ZAPRASZAJĄ
15 czerwca na godz.18.00, na koncert w wykonaniu Chóru Chłopięcego i Męskiego „Poznańskie Słowiki”, z okazji 55 rocz. koronacji obrazu Matki Bożej
Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej. WSTĘP WOLNY.

8.         W poniedziałek, 17 czerwca br., podczas Mszy św. o godz.18.00, ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski, udzieli młodzieży naszej Parafii Sakr. Bierzmowania. Zapraszam młodzież na próby w środę 12.06. – po Mszy wieczornej, w piątek 14.06. – po Mszy wieczornej i w niedzielę 16.06. – po Mszy o godz.14.00.  

8.     Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z Łagiewnik: Teresie Hierowskiej, Marii Popiel, Wandzie Popiel i Danucie Leśniewicz. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne Panie z Łagiewnik: Mirosławę Burzyńską, Justynę Osińską i Ilonę Walkowiak. 

9.      DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej Parafii, a szczególnie dziś podczas tzw. „niedzieli remontowej”. Do puszek zbierane były ofiary w ramach Święta Dziękczynienia – zebrano 110 zł. Za wszelkie ofiary serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.   

10.      Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów. CENA 10,00 zł. Na parafialnej stronie internetowej, w zakładce „galeria”, są zdjęcia z Bożego Ciała.      

11.      Intencje mszalne.