Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  • 29.06.2024

XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

30  CZERWCA  2024r.

 

1.   Wakacyjny czas służy rekreacji, odpoczynku i licznym wyjazdom w ciekawe miejsca, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą Niedzielę wybieramy się w podróż za Panem, gdzie podczas Eucharystii będziemy uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychpowstania. Czy jesteśmy gotowi do pójścia za Panem, który proponuje nam dzisiaj niezwykłą podróż, która kończy się ofertą zbawienia? Aby pójść za Jezusem Chrystusem, musimy tak jak Jair, z dzisiejszej Ewangelii zawierzyć mu do końca i uwierzyć w Jego Boską moc.

2.      W każdą środę zapraszam na wieczorną Mszę św. i Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy.   

3.    W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek Miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania. W piątek wynagradzamy Spowiedzią św. i modlitwą Sercu Jezusa - okazja do Spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00. Obowiązkowo do Spowiedzi zapraszam dzieci z klasy 3 Szkoły Podstawowej (po I Komunii św.). Proszę Rodziców o dopilnowanie Spowiedzi dzieci. Przypominam, że istotą I Piątku Miesiąca jest Komunia św. w tym dniu, a nie sama Spowiedź św.  

4.      W piątek, 5 lipca, od godz. 9.00 udam się z Komunią św. do chorych. Dodatkowych chorych proszę zgłosić w zakrystii po Mszach św.   

5.   W każdą sobotę, do sobotę 31 sierpnia, na Gorzkim Polu – na DZIAŁKACH – odprawiana jest o godz. 19.30 Msza św.

6.      Pierwsza sobota miesiąca – 6 lipca. O godz. 9.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, rozważanie, Różaniec, Msza św. Po Mszy spotkanie z Matkami Różańcowymi. Serdecznie zapraszam.

7.     Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskie na Jasną Górę, która obędzie się od 28 lipca do 6 sierpnia br. Tegoroczne hasło: „Kto wierzy, ten nie stoi w miejscu. Wierzyć to znaczy być w drodze. Wierzyć to chodzić!”. Zapisy i informacje stronę https://ppag.pl/  .  

8.      W środę Święto św. Tomasz Apost., w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

9.   Dziękuję za posprzątanie kościoła Narzeczonym, którzy ślubowali w piątek. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne Panie z Łagiewnik: Jolantę Pieczonka, Alinę Zacharko, Genowefę Ciesielska i Marię Wietrzyńską.

10.    DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej Parafii. Za ofiarę w kopercie dziękuję Rodzinie z Złotniczek. Za wszelkie ofiary serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.   

11.    Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów. Jest dodatek „5 minut z Bogiem”. CENA 10,00 zł.   

12.    Intencje mszalne.