Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  • 20.05.2024

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

19  MAJA  2024r.

 

1.   Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego — święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy.             

2.   Jutro, w poniedziałek, obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Majowe.

3.  Kończy się okres Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Zachęcam wszystkich, by dopełnili tego obowiązku wynikającego z Przykazań Kościelnych. 

4.      Nabożeństwa majowe w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, a w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00.

5.      W tym tygodniu, we wtorek, nie będzie Mszy św wieczornej. Muszę być na spotkaniu u ks. bpa Radosława Orchowicza – nie jest przyjęta intencja na ten dzień.              

6.      W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.  

7.     W sobotę 1 czerwca, na Pola Lednickie, odbędzie się Spotkanie Młodych, Ok. godz. 13.30, będą przebiegali przez naszą parafię maratończycy, zmierzający na Lednicę – ok 50 osób. Zwracam się, jak było dotychczas, o serdeczność i życzliwość, a także o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku i odpoczynku dla maratończyków.      

8.      Już dziś proszę Osoby i Rodziny z Wronczyna o przygotowanie 4 Ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Zwracam się także z ogromną prośbą, aby nowe Osoby i Rodziny zechciały włączyć się w przygotowanie tych Ołtarzy – z terenu całej Parafii. Proszę o pomoc przy budowie 4 ołtarza na płocie plebanii – niektóre z Rodzin, które go budowały od 2 lat, w tym roku nie mogą pomóc przy stawianiu ołtarza – proszę nowe osoby, aby mnie poinformowały, bym przekazał pozostałym osobom kto będzie.     

9.      NIESTETY, z powodu zbyt małej ilości osób chętnych na Pielgrzymkę (27 – 35 potrzebnych) do Sankt. Rodziny Ulmów w Markowej, jestem zmuszony ją ODWOŁAĆ.

10.   Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakoni Piękna Domu Bożego z Krześlic: Katarzynie Łuc, Magdalenie Janiszewskiej i Katarzynie Dembińskiej. W ostatnich tygodniach wykruszyły się dwie grupy z Krześlic. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Panie z Łagiewnik:  Danutę Piszczór i Marię Osińską. Proszę, by inne osoby włączyły się w sprzątanie naszej świątyni. DZIĘKUJĘ Firmie Pana Ryszarda Seifert i Firmie Pana Piotra Struś oraz Panu Łukaszowi Kulińskiemu za wykoszenie trawy na Cmentarzu parafialnym i na „Starym” Cmentarzu za kościołem. Bóg zapłać.  

11.    DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej Parafii, a szczególnie w zeszłą „remontową” niedzielę. Zebrano 2500 zł. Podziękowania kieruję do Rodzin ze Stęszewka – bloki leśne i z Jerzykowa za ofiarę w kopercie na potrzeby kościoła. Za wszelkie ofiary serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

12.    Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów. CENA 10,00 zł.   

13.    Intencje mszalne.