Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

  • 25.05.2024

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  ŚWIĘTEJ

26  MAJA  2024r.

 

1.   W dzisiejszej Uroczystości w sposób szczególny chcemy oddać cześć tajemnicy Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Jest to wielka tajemnica naszej wiary. Prośmy więc Boga w tej Eucharystii, abyśmy zawsze trwali w prawdziwej wierze. 

2.   Dzisiaj DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach. Prośmy dla Nich o błogo. Boże, opiekę Matki Bożej i dar zdrowia. Dla zmarłych módlmy się o życie wieczne.

3.      DZIĘKUJĘ wszystkim za wspólną modlitwę i życzenia z okazji mojej 30 rocz. święceń kapłańskich.  

4.      W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00nie ma Mszy o g.14.00. Po Mszy o godz. 11.00 wyruszymy z procesją do 4 ołtarzy. Matki z Żywego Różańca, ale także i inne Panie, proszę, by szły ze świecami po bokach kapłana z Najświętszym Sakramentem. Panów Radnych, by zatroszczyli się o baldachim i o prowadzenie – podtrzymywanie kapłana niosącego Pana Jezusa. Proszę mieszkańców – Rodziny z  Wronczyna i inne osoby o przygotowanie ołtarzy. 

I ołtarz – Przykucki, Dolata, Pikińscy, Kelma, Stefańska;

II ołtarz – Markowska, Napierała, Walenciak, Osak, M. Niesiałowscy;

III ołtarz – Kosmaczewska, Kulczak, Zajfert, Olejniczak;

IV ołtarz – przy kościele – Tracz, Browarski, Król, R. Niesiałowski, S.I. Pławscy; 

         Tym, którzy budują ołtarze służę do wypożyczenia chorągiewkami, które
         mieliśmy do dekoracji trasy na Obraz Matki Bożej. Pozostałe Rodziny
         z Wronczyna proszę, by pomogły także przy budowaniu, dekoracji ołtarzy,
         zapytały się w czym pomóc. Proszę także o udekorowanie domów, okien
         i mieszkań w całej Parafii na Boże Ciało i Oktawę. 

5.      We środę po Mszy  św. wieczornej próba dla dziewczynek, które w Boże Ciało i w Oktawie będą sypały kwiatki. Bardzo proszę dziewczynki, które były u I Komunii św., by sypały kwiatki (Rodziców, by przywieźli swoje pociechy na próbę). Bardzo proszę, by odpowiedzialnymi za przygotowanie były lektorki. 

6.      Procesje w Oktawie, w dni powszednie, po Mszy o g. 18.00, a w niedzielę
po Mszy o g.9.00. Porządek dyżurów w Oktawie jest następujący: w piątek –
Bednary, w sobotę – Jerzyn, w niedzielę – Krześlice, w poniedziałek –
Łagiewniki, we wtorek – Stęszewko, w środę – Tuczno, w czwartek – Wronczyn, w piątek - Złotniczki. Odpowiedzialnymi za oprawę liturgiczną są Panowie z Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.    

7.   Czerwiec to miesiąc Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe, od soboty, w dni powszednie po Mszach św. o godz. 18.00, a w niedzielę – z wystawieniem, po Mszy o godz. 9.00. Do piątku włącznie, po wieczornej Mszy, Nabożeństwo Majowe.     

8.      W Boże Ciało, w Parafii w Łagiewnikach Kościelnych, o godz. 16.00 Suma Odpustowa. Ks. Jacek Wichłacz – proboszcz serdecznie zaprasza.

9.      Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z Łagiewnik: Danucie Piszczór i Marii Osińskiej. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne Panie z Łagiewnik: Marię Mikołajczak, Bogumiłę Hierowską, Ewę Łukaszewską i Joannę Martyńską.     

10.    DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

11.    Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych
artykułów. Jest dodatek: "5 minut z Bogiem". CENA 10,00 zł.   

12.    W sobotę, 1 czerwca, I sobota miesiąca. O godz. 9.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, rozważanie, Różaniec. O godz. 10.00 Msza św. dla czcicieli Matki Bożej. Po Mszy spotkanie z Matkami Różańcowymi. Serdecznie zapraszam.  

13.    Zwracam się z ogromną prośbą, aby na Cmentarzu nie składować zużytych zniczy czy wkładów do zniczy oraz innych odpadów, przy drugim betonowym pojemniku (na wprost dużej bramy wjazdowej). Utworzyła się „mała górka” odpadów, szpecąca Cmentarz. Pojemniki na te odpady są przy pierwszym betonowym pojemniku – za krzyżem. Ustawienie kolejnych pojemników (1100 l.) i ich wywóz wiąże się z kosztami (+ ok 550 zł. co miesiąc). Jak już przekazywałem, dochody z Cmentarza są nieduże i Parafia ogranicza koszty związane z wywozem odpadów z Cmentarza.  

14.    W sobotę 1 czerwca, na Polach Lednickich, odbędzie się Spotkanie Młodych, Ok. godz. 14.00, będą przebiegali przez naszą parafię maratończycy, zmierzający na Lednicę – ok. 50 osób. Zwracam się, jak było dotychczas, o serdeczność i życzliwość, a także o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku i odpoczynku dla maratończyków i z góry serdecznie za to DZIĘKUJĘ.     

15.    Intencje mszalne.