Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

  • 20.05.2024

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

12  MAJA  2024r.

 

1.    Bardzo często jesteśmy podobni do mężczyzn z Galilei, którzy stoją i wpatrują się w niebo. Wołamy razem z nimi: Gdzie jesteś o Chryste? Czemu nie troszczysz się o nas, czemu nas nie wysłuchujesz? Czemu milczysz?  Wstąpiłeś Chryste do nieba i jakby o nas zapomniałeś… Jesteśmy dziś przy ołtarzu Pana Jezusa Chrystusa z sercami przepełnionymi mieszanymi uczuciami, z powodu uwielbienia Chrystusa, i smutku, z powodu rozstania się z Nim. Jednak Chrystus pozostawia w naszych sercach nadzieję powtórnego przyjścia, jednak za nim przyjdzie powtórnie na ziemię, jest z nami wciąż podczas Eucharystii. To sakramentalne spotkanie z Chrystusem jest spotkaniem człowieka z Miłością, która kocha do końca.   

2.      Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 Rocznica I Komunii św.. Otoczmy modlitwą dzieci przeżywające Rocznicę i ich najbliższych. Ławki za dziećmi zarezerwowane są dla najbliższych dzieci Rocznicowych.    

3.   Dzisiaj, po Mszy o godz. 14.00 zapraszam na spotkanie, na plebanii, młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

4.   Nabożeństwa majowe w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, a w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00. Zachęcam, by mieszkańcy poszczególnych wiosek, sami gromadzili się codziennie przy figurach i Krzyżach na Nabożeństwa majowe.    

5.      Za tydzień, przyszłą niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha św. Trwamy w Nowennie przed Uroczystością. Odmawiamy ją po Litanii Loretańskiej. Kończy się okres Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Zachęcam wszystkich, by dopełnili tego obowiązku wynikającego z Przykazań Kościelnych.     

6.      We wtorek obchodzimy Święto św. Macieja Ap., a w czwartek Święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

7.      Dziękuję za posprzątanie kościoła Rodzicom dzieci, które miały Rocznicę I Komunii św. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne Panie z Krześlic: Katarzynę Łuc, Magdalenę Janiszewska i Katarzynę Dembińską. 

8.      DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej Parafii, a szczególnie dziś podczas tzw. „niedzieli remontowej”. Za wszelkie ofiary serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

9.      NIESTETY, z powodu zbyt małej ilości osób chętnych na Pielgrzymkę (27 – 35 potrzebnych) do Sankt. Rodziny Ulmów w Markowej, jestem zmuszony ją ODWOŁAĆ. Ogłoszenia były w cały Dekanacie Kiszkowo i w Pobiedziskach. Proszę o podpowiedz co robię nie tak, że od 3 lat nie można zorganizować Pielgrzymki parafialnej w różne kierunki i rejony: za drogo, nie ten kierunek.  

10.    Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów. CENA 10,00 zł.   

11.    Intencje mszalne.