Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  • 06.05.2024

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

5  MAJA  2024r.

 

1. Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętość sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Bóg zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych braci „tak jak On sam nas umiłował”.

2.     Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00, 12 dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii św.. Proszę, by ławki w kościele, podczas tej Mszy św., były wolne
dla rodziców i gości dzieci Pierwszokomunijnych. Dziękuję Rodzicom dzieci za trud wychowania, za przygotowanie dzisiejszej Uroczystości, za posprzątanie kościoła, za kwiaty, dekorację. Za wszelkie dobro serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękuję także Pani Katarzynie Bubacz – katechetce, za przygotowanie dzieci do dzisiejszej Uroczystości, Paniom wychowawczyniom (dzieci są z kilku szkół) – za trud wychowawczy. Podziękowania kieruję również do Pana Organisty za stronę muzyczną Uroczystości.  

3.     Dzieci KOMUNIJNE będą uczestniczyły przez Biały Tydzień w Mszach św. o godz. 18.00, a w środę, 8 maja, wyjątkowo o godz. 18.30.

4.      W sobotę, 11 maja, dzieci komunijne jadą na Pielgrzymkę do LICHENIA. Są wolne miejsca. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii (adres, pesel).   

5.      W środę, 8 maja, będziemy przeżywali Uroczystość św. Stanisława B.M. To także dzień naszego ODPUSTU PARAFIALNEGO. O godz. 18.30 Sumę Odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Ryszard Szymkowiak, proboszcz Parafii pw. św. Piotra i Pawła w Bydgoszczy, pochodzący z Jerzykowa. Panów Radnych proszę o prowadzenie Księdza podczas Procesji. 

6.   W niedzielę, 12 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00, Rocznica I Komunii. Próby dla dzieci we wtorek (7.05.) i w piątek (10.05.) po Mszy wieczornej. W piątek (10.05.) od godz. 17.00 Spowiedź dla Dzieci Rocznicowych i ich Rodziców. 

7.      Także w niedzielę 12 maja, po Mszy o godz. 14.00, zapraszam młodzież z klasy 1 szkoły średniej, przygotowującą się do Bierzmowania, na spotkanie.  

8.      Nabożeństwa majowe w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, a w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00. Zachęcam, by mieszkańcy poszczególnych wiosek sami gromadzili się codziennie przy figurach i Krzyżach na Nabożeństwa majowe. 

9.   Dziękuję za gruntowne posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła Rodzicom dzieci  I Komunijnych. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Rodziców dzieci, które będą miały Rocznicę I Komunii św.    

10.    DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej Parafii. Podziękowania kieruję do Rodziny ze Złotniczek za ofiarę w kopercie na potrzeby kościoła. Za wszelkie ofiary BÓG ZAPŁAĆ. 

11.    Intencje mszalne.