Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

  • 03.06.2024

IX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

2  CZERWCA  2024r.

 

1.  Utrudzeni codziennością zgromadziliśmy się jako jedna rodzina na sprawowaniu Mszy św. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Jezus jest dla nas lekarzem duszy i ciała. Bóg nie pozostaje głuchy na nasze modlitwy. Spieszy do
nas z uzdrawiającą mocą. Otwórzmy nasze serca na lekarstwo Słowa Bożego i Eucharystii.  

2.   Dziękuję mieszkańcom Wronczyna za przygotowanie przepięknych ołtarzy na Boże Ciało. Podziękowania kieruję do wszystkim parafianom za udekorowanie swoich domów, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, Panom niosącym baldachim i prowadzącym kapłana, Paniom towarzyszącym ze świecami, Panu organiście, Panom, którzy zatroszczyli się o brzózki do dekoracji, wszystkim tak licznie uczestniczącym w Uroczystości, wszystkim, którzy przyczynili się do przepięknej oprawy procesji Bożego Ciała. BÓG ZAPŁAĆ !!! 

3.      Zapraszam do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała. O godz. 18.00 Msza św., później Litania do Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji poświęcenie wianków z ziół. Porządek dyżurów w Oktawie: w niedzielę – Krześlice, w poniedziałek – Łagiewniki, we wtorek – Stęszewko, w środę – Tuczno, w czwartek – Wronczyn, w piątek - Złotniczki. Z każdej wioski proszę Panów do baldachimu i do prowadzenia kapłana oraz Panie, aby asystowały ze świecami przy Najświętszym Sakramencie. Odpowiedzialnymi za oprawę liturgiczną są Panowie z Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

4.      Dzisiaj, o  godz. 11.00 Msza św. dla dzieci i przygotowana przez dzieci.  

5.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Módlmy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, aby nie zabrakło robotników w winnicy pańskiej. Już w czwartek, od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej. Szczególnie do Spowiedzi zapraszam dzieci z klasy 3 Szkoły Podstawowej, po I Komunii św. Proszę Rodziców, by przywieźli dzieci do Spowiedzi.

6.      Także w czwartek, od godz. 9.00, udam się z Komunią do chorych. Choć miesiąc temu informowałem, proszę chorych powiadomić, że odwiedziny będą szybciej. Dodatkowych chorych proszę zgłosić.

7.    W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Rejowcu Odpust. W tym dniu nie obowiązuje post ze względu na Uroczystość. Po Mszy św. procesja wokół kościoła – proszę o liczny udział dziewczynek do sypania kwiatków i ministrantów oraz lektorów.    

8.      Od sobotę 15 czerwca, na Gorzkim Polu – na DZIAŁKACH – o godz.19.30 odprawiana będzie Msza św.

9.      W tym tygodniu, w piątek, Biuro parafialne będzie NIECZYNNE.     

10.    Nabożeństwa Czerwcowe w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, a w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00. Po Nabożeństwie Czerwcowym, w Oktawie Bożego Ciała, procesja eucharystyczna wokół kościoła. 

11.  Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z Łagiewnik: Marii Mikołajczak, Bogumile Hierowskiej, Ewie Łukaszewskiej i Joannie Martyńskiej. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne Panie z Łagiewnik: Teresę Hierowską, Marię Popiel, Wandę Popiel i Danutę Leśniewicz. DZIĘKUJĘ Paniom ze Stęszewka za przygotowanie herbata i obsługę Maratończyków lednickich. Pani Sołtys z Wronczyna dziękuję
za ofiarowanie wody mineralnej dla Maratończyków. Za ofiarowanie placka DZIĘKUJĘ piekarni – cukierni Pana K. Dynaryńskiego.         

12.    DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.   

13.    Módlmy się najmilsi o deszcz. Jest bardzo sucho na polach, w naszych ogródkach i w lasach.  

14.    Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów. CENA 10,00 zł. Na parafialnej stronie internetowej, w zakładce „galeria”, są zdjęcia z Bożego Ciała.      

15.    Intencje mszalne.