ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

ŚWIĘTO  ŚWIĘTEJ  RODZINY:

JEZUSA,  MARYI  i  JÓZEFA

31  GRUDNIA  2023r.

1.   Zgromadzeni wokół stołu Słowa i Ciała Jezusa po raz kolejny jesteśmy karmieni obietnicą daną Abrahamowi. Choć od dialogu z Patriarchą dzielą nas wieki, żyje nią każde pokolenie chrześcijan. Każdy z nas, przez chrzest, stał się dzieckiem Bożymi. Wszyscy jesteśmy cząstką potomstwa tak licznego „jak gwiazdy na niebie, jak niezliczone ziarnka piasku na brzegu morza”.

2.    Dziś, w Święto Św. Rodziny, kończymy Stary Rok 2023. Podczas Mszę św. o godz. 14.00 będziemy dziękować Bogu za cały kończący się 2023r. i prosić o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w Nowym 2024 Roku. Jutro, w poniedziałek, Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. będą odprawiane o godz. 11.00 i 14.00 - nie ma Mszy św. o godz. 9.00. Mamy obowiązek udziału w tym dniu we Mszy św.
3.   W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek modlitwą wynagradzamy Sercu Jezusa za nasze grzechy. Dzieci i młodzież są po Spowiedzi na Święta. Do Spowiedzi, jeśli jest konieczność, zapraszam przed Mszami dziś i 1 stycznia - w Nowy Rok lub w tygodniu przed Mszą św. rano o godz. 8.00. Do Chorych, ze względu na kolędę, udam się dopiero w lutym.

4.     Już dziś zapraszam  Matki Różańcowe na 6 stycznia, w Trzech Króli na godz. 15.00, na plebanię na Spotkanie Opłatkowe.

5.     W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 14.00. Nowy Rok i w Trzech Króli, będzie można nabywać kredę i kadzidło, które poświęcimy po każdej Mszy św. w Trzech Króli. Ofiary za kredę i kadzidło przeznaczone będą na wakacje ministrantów, składane w czasie Mszy św. w Trzech Króli, są przeznaczone na Misje.

6.  W przyszłą niedzielę, 7 stycznia, na Mszę św. godz.11.00 ZAPRASZAM Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św i Rodziców młodzież przygotowującej się do Bierzmowania, a także wszystkich małżonką pragnących odnowić przysięgę Sakramentu Małżeńską.   ZAPRASZAM na tą Mszę św. wszystkich małżonków do licznego udziału i odnowienia SAKRAMENTU MAŁZEŃSTWA. Od kilku lat mamy ten zwyczaj, by w 1 niedzielę stycznia Odnawiać Sakr. Małżeństwa.

7.   Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z Tuczna: Ewie Janas, Henryce Czerwińskiej i Barbarze Jagieniak. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Panie z Tuczna: Dorotę Stanisławską, Martę Wierzewską i Jolantę Małecką.

8.  Ze względu na Kolędę, Msze św. od poniedziałku do piątku będą odprawiane w kaplicy, na plebani, o godz. 8.00. W sobotę Msza św. o godz. 18.00 w kościele.

9.   DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Kościoła. BÓG ZAPŁAĆ za ofiary złożone podczas Pasterki, przeznaczone na Fundusz Obrony Życia i w Święto św. Szczepana (II dzień Świąt) na KUL.

10.     Intencje mszalne.

11.     KOLĘDA