Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

  • 07.01.2024

NIEDZIELA  -  ŚWIĘTO  CHRZTU  PAŃSKIEGO

7  STYCZNIA  2024r.

 

1.   Chrzest św. jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc Swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Przychodzi dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy są pod władzą diabła. 

2.      Dzisiaj, w niedzielę 7 stycznia, na godz. 11.00, ZAPRASZAM wszystkich małżonków, którzy pragną dokonać Uroczystego Odnowienie Ślubów Małżeńskich. Zaproszenie kieruję szczególnie do Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. oraz Rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania.   

3.   Msze św. od poniedziałku do piątku są odprawiane w kaplicy, na plebanii, o godz. 8.00. W sobotę Msza św. o godz. 18.00 w kościele.

4.   W styczniu Biuro parafialne będzie czynne rana, po Mszy św. lub po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z zainteresowanymi (61/ 815 62 45). 

5.  W sobotę, 13 stycznia, przypada 119 rocz. śmierci Maksymiliana Jackowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tak zacnym rodaku.  

6.      Proszę, aby Matki Różańcowe, które nie były na OPŁATKU,  odbierały w zakrystii nowy numer czasopisma RÓŻANIEC oraz Papieskie Intencje Modlitwy.   

7.   Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z Tuczna: Dorocie Stanisławskiej, Marcie Wierzewskiej i Jolancie Małeckiej. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Panie z Wronczyna: Agnieszkę Dolata, Beatę Pikińską i Adrianę Niesiałowską.

8.  DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Kościoła, Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.

9.  Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Niestety wydawca podniósł cenę do 10 zł.

10.    Plan KOLĘDY w gablocie na zewnątrz i na stronie internetowej Parafii:
http://parafiawronczyn.pl/    

11.    Intencje mszalne.