KOLĘDA 2024

• 27.12.2023

Po Świętach, w środę (27 grudnia), rozpocznę Odwiedziny Duszpasterskie tzw. Kolędę. Będę z KOLĘDĄ w tych domach i Rodzinach, gdzie mam kartotekę parafialną. Zwracam się z proszę, aby Osoby i Rodziny, które zamieszkały na terenie naszej Parafii zgłosiły ten fakt, na kartce z danymi, przed KOLĘDĄ, w zakrystii lub biurze parafialnym. Nie jest to idealna forma duszpasterska. Co raz więcej Parafii podejmuje KOLĘDĘ „Na ZAPROSZENIE”. Może i u nas powinno tak być ?

Od godz. 14.00 (poniedziałek – piątek), od godz. 10.00 (sobota), od godz. 15.30 (niedziela). Proszę przygotować biały obrus na stół, Krzyż, 2 świece i wodę święconą (można zabrać z kościoła lub powiedzieć, że jest nieświęcona wtedy poświęcę), może być Pismo św., dzieci i młodzież proszę o zeszyty od lekcji religii. Proszę, by w miarę możliwości na Kolędzie byli wszyscy członkowie Rodziny.

Bardzo proszę wyłączyć telewizor, radio i różne inne urządzenia, które będą przeszkadzać w modlitwie i rozmowie duszpasterskiej. Bardzo proszę także życzliwie przypomnieć sąsiadom o terminie kolędy. Bardzo miło jest, jeśli gospodarz otwiera drzwi i wprowadza do domu, a po zakończeniu wizyty, jeśli to możliwe, odprowadza do następnego mieszkania, tym bardziej że nie będzie ministrantów.

Kapłan odwiedzający Rodziny po kolędzie przybywa w imieniu Chrystusa, aby modlić się o Boże błogosławieństwo dla Rodzin, która otwiera drzwi swego domu. Podczas KOLĘDY chciałbym porozmawiać o oczekiwaniach Parafian względem Parafii, jak Parafianie chcą zaangażować się w życie Parafii, jak zachęcić Parafian do praktyki życia religijnego.

Komu termin KOLĘDY nie pasuje, proszę ten fakt zgłosić od razu – ustalimy dogodny dla domowników czas Odwiedzin Duszpasterskich, byśmy wspólnie modlili się o Boże błogosławieństwo dla domu i Rodziny w Nowym Roku 2024 – taki jest sens kolędy.

KOLĘDA w Parafii WRONCZYN 2024

Wioska

Kiedy

Jerzyn

27.12.

od g.14.00 - JERZYN – od strony Nadrożna obie strony i prawa strona
od p. Góralskich do p. Świątek

Jerzyn

28.12.

od g.14.00 – JERZYN – od bloku, następnie p. Pawlak, p. Kamińscy,
p. Macias, od p. Gniadzik
do p. Marciniaków i p. Browarscy

Złotniczki

29.12.

od g.14.00 – ZŁOTNICZKI
od p. Kustra (przed wsią, boczna droga), od domów Złotniczki 3, p. Przybył (nr 2) do p. Szmidt (nr 27)

G. Pole-Rekreacyjne

30.12.

od g.10.00 - ul. Leśna (od końca), Topolowa, Wierzbowa, Klonowa, Modrzewiowa, Dębowa, Świerkowa, Sosnowa, Brzozowa, Akacjowa, Leśna (początek)

31.12.

NIE MA KOLĘDY

Złotniczki

2.01.

od g.14.00 – ZŁOTNICZKI – Qatro (Jędrzejówka) stadnina, później
od p. Sobkowiak (nr 20)
do p. Przybylskiej (nr 25)
i działki ul. Błękitna i ul. Barwna

Łagiewniki

3.01.

od g.14.00 – ŁAGIEWNIKI
od p. Barbary Tworek (nr 1)

do p. Kaczmarek (nr 15)

Łagiewniki

4.01.

od g.14.00 – ŁAGIEWNIKI
od p. Popiel do p. „braci” Piszczór

5.01.

od g.14.00  – KRZEŚLICE – lewa strona dom nr 14 - p. Tomkowiak, p. Nowiccy, p. Tylkowscy, prawa strona od początku wioski nr 5 do p. Gruszczyńskich i lewa strona p. Matysiak - SOŁTYS i p. Sroczyńscy

6.01.

NIE  MA  KOLĘDY

7.01.

NIE  MA  KOLĘDY

8.01.

od g.14.00 – KRZEŚLICE – lewa strona (Krzyż) p. Wojtyś (blok nr 17)
do p. Brońskich (dom nr.13)

Wronczynek
i Bednary

9.01.

od g.14.00 –  WRONCZYNEK wieś i BEDNARY – od p. Stachowiak,
 p. Kurzownik, p. Kozińscy (Wronczynek) do p. Kosmowskich (Bednary)

10.01.

od g.14.00 – STĘSZEWKO – (obie strony) od p. Kosmaczewskich (nr 103), p. Pytlak i p. Giżyckiej do p. Tomkowiak, p. Wachowiak i p. Kowalskiego (nr 27).

i os. Leśne

11.01.

od g.14.00 – STĘSZEWKO – (obie strony) od p. Pawlak i p. Struś do
p. Echaust, os. Leśne i „stara” harcówka