Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

PIELGRZYMKA DO MARKOWEJ - SANKT. RODZINY ULMÓW; 24.06. - 27.06.2024r.

  • 16.03.2024

PIELGRZYMKA ODWOŁANA - ZBYT MAŁO CHĘTNYCH

Dzień 1.

Wyjazd około północy z Wronczyna. Przejazd do Kalwarii Pacławskiej i zwiedzanie sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. W klasztorze tym przebywał św. Maksymilian Maria Kolbe i pochowany jest czcigodny Sługa Boży Wenanty Katarzyniec. Msza Św. w Bazylice. Następnie przejazd do Przemyśla i zwiedzanie miasta: bazylika katedralna, rynek starego miasta z ławeczką Wojaka Szwejka, sobór grekokatolicki św. Jana Chrzciciela, Zamek Kazimierzowski oraz Zniesienie – wzgórze, którego nazwa nawiązuje do „zniesienia” Tatarów z krzyżem zawierzenia. Przejazd na nocleg w Przemyślu / okolicach miasta, obiadokolacja, odpoczynek.

 

Dzień 2.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Markowa, zwiedzanie muzeum Polaków ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz skansenu (podział na dwie grupy). Msza Św. W kościele parafialnym w Markowej. Następnie przejazd do Łańcuta. Zwiedzanie zamku, dawnej rezydencji magnackiej, ściśle związanym z rodziną Lubomirskich (zwiedzanie odbywa się przy pomocy audio odbiornika). Przejazd do Rzeszowa i zwiedzanie miasta: przejdziemy m.in. przez Plac farny, ulicę Zamkową i deptak 3 maja. Na Rynku zobaczymy eklektyczny ratusz, kamienice, pomnik Tadeusza Kościuszki. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Rzeszowa, obiadokolacja, odpoczynek.

 

Dzień 3.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Dukli, miejsca znanego zarówno z krwawych walk w czasie II Wojny Światowej, jak i z Sanktuarium św. Jana. Zwiedzanie miasteczka z przewodnikiem oraz pustelni św. Jana – kościół na Puszczy. Następnie przejazd do Starego Sącza, gdzie zobaczymy Sanktuarium Św. Kingi, które wiele zawdzięcza papieżowi Janowi Pawłowi II. Zobaczymy również ołtarz papieski wzniesiony z okazji wizyty Jana Pawła II w 1999r. Wyjazd w kierunku Krakowa,

 

Dzień 4.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Wieliczki i zwiedzanie kopalni soli z przewodnikiem. Wyjazd do Wronczyna, po drodze zatrzymamy się w Częstochowie – Jasna Góra – czas na indywidualną modlitwę. Obiad w drodze powrotnej, przyjazd do Wronczyna w godzinach nocnych, zakończenie pielgrzymki.

 

ZAPISY DO 14 KWIETNIA 2024r.

ZALICZKA 400 zł.

CENA ORIENTACYJNA => 1450 zł

 

 

CENA ZAWIERA:
• transport autokarem

• 3 noclegi (1 x Przemyśl, 1 x Rzeszów, 1 x Stary Sącz)

• wyżywienie: 3 x śniadania, 3 x obiadokolacje, 1 x obiad w dniu wyjazdu

• opiekę pilota i przewodników miejscowych
• opłaty drogowe i parkingowe
• Ubezpieczenie KL  wraz z  chorób przewlekłych do 40 000 eur i NWW do 12000 zł

• opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

 

UWAGI:

 

  • Program zwiedzania jest ramowy – kolejność może ulec zmianie.
  • Wyjazd ma charakter grupowy, minimalna liczba uczestników: 35
  • Każdy uczestnik musi posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport, ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dowód osobisty musi mieć konkretny termin ważności, nie może być one „nieoznaczony”)
  • Z przyczyn niezależnych od Biura cena może ulec zmianie  (np. zmiana kursu walut, zmiana cen transportu, noclegów czy innych opłat)
  • Mają Państwo możliwość zwarcia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub wcześniejszego powrotu do RP, koszt to ok.4-8 % ceny, ubezpieczenie należy zawrzeć w ciągu 7 dni od podpisania umowy lub dokonania wpłaty zaliczki w zależności co występuje pierwsze. Ubezpieczenie nie musi dotyczyć całej grupy.
  • Kalkulacja została wykonana dla grupy liczącej 35 osób

 

 

Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Stanisława BM

Wronczyn 12

62 – 010 Pobiedziska

tel. (61) 815 62 45

mail: kiszkowo10@archidiecezja.pl

http://parafiawronczyn.pl/