Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  • 16.03.2024

V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

17  MARCA  2024r.

 

1.   Człowiek wiele razy w życiu mówi do Boga: „Panie, chcemy ujrzeć Jezusa”. Wiele razy, kiedy przychodzi smutek, ból, rozczarowanie, samotność - wydaje nam się, że Jezus ginie nam z przed oczu, że jest daleko od nas. A On jest wciąż przy nas, przebacza, z brudu oczyszcza, dobrocią swą rany leczy i miłością swą je zabliźnia. Jezus daje nam więcej niż się spodziewałeś, oddając własne życie za zbawienie całego świata? Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres Męki Pańskiej, który będzie dla nas głównym tematem dwóch ostatnich tygodni. Widzimy krzyże zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska, bądźmy razem z Chrystusem wtedy kiedy będzie zbawiał, podczas ofiary na krzyżu, która uobecnia się także podczas tej Eucharystii.     

2.       W tym tygodniu w naszym dekanacie odbywają się codziennie Spowiedzi – plan wywieszony w gablocie. Spowiedź św. wielkanocna w naszej Parafii w poniedziałek 18 marca w g. 9.00 – 10.00 i od g.16.00 – 17.30 (g.18.00 Msza św.). Proszę, by wykorzystać czas na Sakrament Pokuty. Później będzie bardzo mało okazji do Spowiedzi. Msze wieczorne w tym tygodniu: w czwartek i w piątek g.18.30, w pozostałe dni o g.18.00. 

3.     Droga Krzyżową w piątek wyjątkowo o godz. 18.00. O g.18.30 – Msza św. W niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.

4.       Za tydzień Niedziela Palmowa. Ministranci i Lektorzy będą przed Mszami sprzedawali tzw. PALMY. Gdyby ktoś miał i zechciał ofiarować gryczpan - bukszpan, będę wdzięczny. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla nich na wyjazd wakacyjny.

5.     Tak jak to było w zwyczaju, została wystawiona skarbonka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.

6.   We wtorek, 19 marca, Uroczystość św. Józefa, patrona wszystkich mężczyzn.

7.    Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z Bednar: Izabeli Kulińskiej i Barbarze Kuter. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Panie z os. Wronczynek: Alicję Golan, Agnieszkę Pacholską i Anitę Ostrowską. Serdecznie proszę też inne Panie, z poszczególnych wiosek, o zgłoszenie się do sprzątania kościoła – to nasza wspólna własność i wspólna troska.   

8.     DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary składane na tacę na potrzeby naszej Parafii, a szczególnie tydzień temu podczas tzw. „niedzieli remontowej” – 2110 zł. Za ofiarę w kopercie DZIĘKUJĘ Rodzinie z bloków leśnych ze Stęszewka. Wszystkim, za wszelkie ofiary, BÓG ZAPŁAĆ.  

9.   Parafia nasza organizuje PIELGRZYMKĘ do MARKOWEJ – Sankt. Rodziny Ulmów. Zapisy do 7 kwietnia. Koszt 1500 zł. Zaliczka 400 zł.   

10.   Ze smutnej karty historii Parafii. Pan Bóg odwołał do siebie śp. Andrzeja Figas z Krześlic. Pogrzeb w środę 20 marca godz.11.30. Wieczny odpoczynek … 

11.     Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów. CENA 10,00 zł.   

12.     Intencje mszalne.