Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

  • 25.12.2023

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25  GRUDNIA  2023r.

 

1. „Chwała Bogu na wysokości, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Łk 2,14) - Włączmy się w śpiew chórów anielskich. Niech świętowanie Tajemnicy Wcielenia napełnia nasze serca miłością, pokojem i światłem, które pozwala zrozumieć, że „Słowo, które stało się Ciałem” jest naszą jedyną alternatywą w ziemskim życiu, prowadzącą nas do wieczności, do świętości. Tego życzę wszystkim Parafianom, Gościom, dobroczyńcom, sympatykom naszej Parafii. BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT.

2.   Dzisiaj Msze o godz. 11.00 i 14.00. Nie ma Mszy o g.9.00. Kto przyjął Komunię na Pasterce może przyjąć ją po raz drugi na Mszy św. w ciągu dnia.     

3.      Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. o godz. 9.00, 11.00, i 14.00. Taca przeznaczona jest na KUL. W tym dniu przypada także 13 rocz. śmierci ks. Proboszcza Zbigniewa Walczaka. Pamiętajmy o modlitwie za naszego Proboszcza. O godz. 14.00. Msza w intencji zmarłego księdza Proboszcza. Zachęcam, aby nawiedzić grób ks. Zbigniewa na naszym cmentarzu i do modlitwy o Wieczny Odpoczynek dla Proboszcza.   

4.      W środę, 27 grudnia, przypada 105 rocz. wybuchu Powstania Wielkopolskiego. To jedyne zwycięskie powstanie w okresie zaborów. Dzięki temu zrywowi wielkopolan, dziś mieszkamy w Polsce. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o tych, którzy oddali życie za naszą niepodległość. Proszę, by w tym dniu nasze domy były udekorowane flagami narodowymi, a kto ma, flagami Powstania Wielkopolskiego (biały orzeł na czerwonym tle). Ten dzień to Święto Państwowe.    

5.      Dziękuję wszystkim, którzy uświetnili Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Za ofiarowanie dużej choinki DZIĘKUJĘ Panu Leśniczemu Pawłowi Kukulskiemu, małych drzewek w doniczkach – świerk srebrzysty, DZIĘKUJĘ Panu Ryszardowi Seifert. DZIĘKUJĘ Panu, który ufundował cięte świerki. BÓG ZAPŁAĆ Panom, którzy pomagali przy stawianiu żłóbka i dekoracji choinek: p. W. Browarskiemu, p. W. Łukomskiemu, p. I. Pławskiemu, p. K. Ciesielskiemu, p. M. Przykuckiemu, p. R. Król, p. S. Tomaszewskiemu, p. D. Czubaszek, p. M. Kozińskiemu. Za ofiarowanie siana DZIĘKUJĘ Państwu Sobkowiak. Za ofiarowanie „lampionów” DZIĘKUJĘ p. Burzyńskiemu. Dziękuję Panu Organiście, służbie liturgicznej: lektorom, ministrantom. Podziękowania kieruję do p. Rogozińskiej z córką i p. Lisieckiej, które zawsze bezinteresownie dbają o obrusy na ołtarze i tzw. bieliznę kielichową. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ. 

6.      DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Kościoła. Dziękuję także za ofiary złożone podczas Pasterki, przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Podziękowania kieruję do Rodziny z Gniezna, która ma Firmę w Pobiedziskach, za ofiarę w kopercie na potrzeby Parafii. Wszystkim za życzenia telefoniczne i listowne, za wiele dowodów życzliwości, sympatii, za prezenty przekazane do kuchni na plebanii BÓG ZAPŁAĆ.     

7.      W niedzielę, kończymy Stary Rok 2023. O godz. 14.00 Msza św. DZIĘKCZYNNA, a po Mszy św. Nabożeństwo Dziękczynne. W Nowy Rok, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. będą odprawiane o godz. 11.00 i 14.00. Nie ma Mszy św. o g.9.00. Mamy obowiązek udziału w tym dniu we Mszy św.    

8.      Zachęcam do czytania świątecznego numeru „Przewodnika Katolickiego” – wiele ciekawych artykułów. Jest to numer podwójny. Jest dodatek „5 minut z Bogiem”. Cena 15 zł.       

9.    Od Bożego Narodzenia do końca stycznie, Msze św. w dzień powszedni będą odprawiane w kaplicy na Plebanii o godz.8.00 – wejście od Biura parafialnego. W tym okresie Biuro parafialne będzie czynne tylko po porannej Mszy św.

10. Przypominam, że Parafia nasza posiada stronę Internetową: http://parafiawronczyn.pl/       

11.  Jeszcze raz zwracam się z prośbą, aby Osoby i Rodziny, które zamieszkały na terenie naszej Parafii od lutego 2020r do listopada 2023r. zgłosiły ten fakt osobiście w zakrystii lub w Biurze parafialnym przekazując swoje dane spisane na kartce, do wyłącznej i wewnętrznej dyspozycji Parafii Wronczyn. Dane te są potrzebne do zaplanowania KOLĘDY – WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ, której celem jest modlitwa i błogosławieństwo domu i Rodziny na najbliższy rok. Mam nadzieję, że Parafianie mają świadomość, że Ministranci nie będą pukać do domów i mieszkań z pytaniem o KOLĘDĘ, bo ministrantów NIE MA.  

12.    Wszystkim Szczęść Boże na świąteczny czas.