Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

  • 28.01.2023

III NIEDZIELA ZWYKŁA  

22  STYCZNIA  2023r.

 

1.   Chrystus zamieszkał wśród ludzi, niosąc im światłość i pokój. Zostaliśmy powołani — jak apostoł Paweł — by głosić nadejście Królestwa Bożego i jedność wszystkich opromienionych Bożą światłością. Przez tę ofiarę, na którą gromadzimy się w niedzielę, Chrystus znowu do nas przychodzi, oświeca nas swym słowem, karmi swym ciałem, leczy choroby grzechu i zwiastuje nadejście Królestwa Bożego.     

2.    W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie NIECZYNNE.    

3.   W niedzielę 29 stycznia, o g.11.00 Msza św dla dzieci z poświęceniem ŚWIEC DZIECI przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy spotkanie z Rodzicami tych dzieci. Serdecznie ZAPRASZAM.

4.    ZAPRASZAM Radę Parafialną w niedzielę 29 stycznia, na godz. 15.00, na KOLĘDĘ na Plebanii. Gdyby ktoś z Radnych nie mógł przybyć, proszę o powiadomienie osobiste lub telefoniczne. 

5.    We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Salezego, w środę Święto Nawrócenia św. Pawła, w czwartek wspomnienie św. Tymoteusza i św. Tytusa, a w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.  

6.   Parafia pw. św. Stanisława BM we Wronczynie pragnie zorganizować Pielgrzymkę w terminie 19 - 21.06.2023r. Miejsca, które pragniemy zwiedzać: ŚWIEBODZIN, ROKITNO, SZCZECIN, MIĘDZYZDROJE, ŚWINOUJŚCIE, PARADYŻ. ZAPISY DO 15 LUTEGO 2023r. Cena: 890 zł/os. ZALICZKA 400 zł. Informacje i zapisy w zakrystii lub telefoniczne: 61 815 62 45.          

7.  Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z Bednar: Izabeli Kulińskiej, Barbarze Kuter i Agnieszce Kozińskiej. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Panie z os. Wronczynek: Alicję Golan, Agnieszkę Pacholską i Anitę Ostrowską.   

8.   DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary składane na tacę na potrzeby naszej Parafii. Wszystkim serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. 

9. Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Niestety wydawca podniósł cenę do 9 zł.

10.    Plan KOLĘDY w gablocie na zewnątrz i na stronie internetowej Parafii: http://parafiawronczyn.pl/ . Bardzo też proszę, aby osoby i Rodziny, które zamieszkały na terenie naszej Parafii od lutego 2020r. do listopada 2022r., zgłosiły osobiście ten fakt w Biurze parafialnym, przekazując na kartce dane domowników, do kartoteki parafialnej, do wyłącznej, wewnętrznej dyspozycji Parafii we Wronczynie. Komu termin KOLĘDY nie pasuje, proszę ten fakt zgłosić. Ustalimy dogodny dla domowników czas Odwiedzin Duszpasterskich.   

11.    Intencje mszalne.