Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

  • 28.01.2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA  

29  STYCZNIA  2023r.

 

1.   Prostych i pokornych wybrał Pan, aby ukazać mądrość wiary i wielkość swojej łaski. Przez udział we Mszy św. okazujemy posłuszeństwo Bogu i pokorę, otwierając się na niepojęte tajemnice, jakimi i dzisiaj obdarza nas Chrystus.    

2.  Dzisiaj, o g.11.00 Msza św dla dzieci z poświęceniem ŚWIEC DZIECI przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy spotkanie z Rodzicami tych dzieci. Serdecznie ZAPRASZAM.  

3.  Dzisiaj także ZAPRASZAM na godz. 15.00, na KOLĘDĘ na Plebanii, Państwa Radnych z Rady Parafialnej.   

4.    Od jutra, Msze św. będą odprawiane w kościele o godz. 18.00.        

5.      W czwartek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 10.00 i 18.00. Podczas Mszy św. poświęcenie świec – gromnic. W Święto Ofiarowania Pańskiego przypada także dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za Siostry Zakonne, Zakonników –
Braci i Ojców. Prosimy Boga o błogosławieństwo dla nich oraz o nowe powołania do wszystkich Zgromadzeń Zakonnych – męskich i żeńskich.

6.   W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek Miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w piątek modlitwą i Spowiedzią św. wynagradzamy Sercu Jezusa za nasze grzechy. Okazja do Spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00, o g.18.00 Msza św. Zapraszam do Spowiedzi dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Proszę Rodziców, by przypilnowali Spowiedzi dzieci i młodzieży.  

7.    W piątek, 3 lutego, od g. 9.00 udam się z Komunią św. i Sakramentem Chorych do chorych z naszej parafii. Dodatkowych chorych proszę zgłosić.

8.   W sobotę, 4 grudnia, przypada I sobota miesiąca. W naszej Parafii ta modlitwa to wotum za NAWIEDZENIE. O g.9.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, rozważanie, Różaniec, g.10.00 Msza. Po Mszy spotkanie z Matkami Różańcowymi. Serdecznie ZAPRASZAM.  

9.   Parafia pw. św. Stanisława BM we Wronczynie pragnie zorganizować Pielgrzymkę w terminie 19 - 21.06.2023r. Miejsca, które pragniemy zwiedzać: ŚWIEBODZIN, ROKITNO, SZCZECIN, MIĘDZYZDROJE, ŚWINOUJŚCIE, PARADYŻ. ZAPISY DO 15 LUTEGO 2023r. Cena: 890 zł/os. ZALICZKA 400 zł. Informacje i zapisy w zakrystii lub telefoniczne: 61 815 62 45.          

10.    Dobiegła końca w Parafii tzw. KOLĘDA. Komu termin KOLĘDY nie pasował, proszę ten fakt zgłosić. Ustalimy dogodny dla domowników czas Odwiedzin Duszpasterskich. Bardzo też proszę, aby osoby i Rodziny, które zamieszkały na terenie naszej Parafii od lutego 2020r. do listopada 2022r. (lub wcześniej), zgłosiły osobiście ten fakt w Biurze parafialnym lub w zakrystii, przekazując na kartce dane domowników, do kartoteki parafialnej, do wyłącznej, wewnętrznej dyspozycji Parafii we Wronczynie. Nie mam innej możliwości, aby wiedzieć kto w Parafii mieszka.     

11.  We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, w środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej, w czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego.  

12.  Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z os. Wronczynek: Alicji Golan, Agnieszce Pacholskiej i Anicie Ostrowskiej. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Panie z Jerzyna: Danutę Krawczyk, Marię Czerwińską i Janinę Lisiecką. 

13.    DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary składane na tacę na potrzeby naszej parafii. Podziękowania kieruję do anonimowej Rodziny za ofiarę w kopercie na potrzeby Parafii. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.  

14.  W środę, 1 lutego po Mszy, proszę Panów o pomoc w rozebraniu ŻŁÓBKA.  

15.    Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów. Dzisiaj gazeta z dodatkiem „5 minut z Bogiem” – CENA 10,00 zł.  

16.    Intencje mszalne.