Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

  • 15.01.2023

II NIEDZIELA ZWYKŁA  

15  STYCZNIA  2023r.

 

1.  Przez wiarę jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Chrystusie, by inni uwierzyli, a Zbawienie jakie dał nam Bóg dotarło na cały świat. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przed ołtarzem, aby moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa.   

2.   Msze św. od poniedziałku do piątku są odprawiane w kaplicy, na plebanii, o godz. 8.00. W sobotę Msza św. o godz. 18.00 w kościele.

3.  W styczniu Biuro parafialne będzie czynne rana, po Mszy św. lub po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z zainteresowanymi (61/ 815 62 45). 

4.   W niedzielę 29 stycznia, o g.11.00 Msza św dla dzieci z poświęceniem ŚWIEC DZIECI przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy spotkanie z Rodzicami tych dzieci. Serdecznie ZAPRASZAM.

5.    ZAPRASZAM Radę Parafialną w niedzielę 29 stycznia, na godz. 15.00, na KOLĘDĘ na Plebanii. Gdyby ktoś z Radnych nie mógł przybyć, proszę o powiadomienie osobiste lub telefoniczne. 

6.   Proszę, aby Matki Różańcowe, które nie były na OPŁATKU,  odbierały w zakrystii nowy numer czasopisma RÓŻANIEC oraz Papieskie Intencje Modlitwy.   

7. We wtorek wspomnienie św. Antoniego  pustelnika, w  czwartek wspomnienie św. Józefa, Sebastiana Pelczara, a w sobotę wspomnienie św. Agnieszki. W tym tygodniu przypada także Dzień Babci i Dzień Dziadka. Niech wnuczki i wnukowie pamiętają o modlitwie za Dziadków i o drobnym upominku dla Dziadków.  

8.  Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z Bednar: Beacie Krawczyk, Danucie Kosmowskiej i Marzenie Kuchlewskiej. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne Panie z Bednar: Izabelę Kulińską, Barbarę Kuter i Agnieszkę Kozińską.

9.    DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary składane na tacę na potrzeby naszej parafii, a szczególnie tydzień temu podczas „niedzieli remontowej”. Podziękowania kieruję do Rodziny z bloków leśnych za ofiarę w kopercie na potrzeby Parafii. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ. 

10. Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Niestety wydawca podniósł cenę do 9 zł.

11. Plan KOLĘDY w gablocie na zewnątrz i na stronie internetowej Parafii: http://parafiawronczyn.pl/ . Bardzo też proszę, aby osoby i Rodziny, które zamieszkały na terenie naszej Parafii od lutego 2020r. do listopada 2022r., zgłosiły osobiście ten fakt w Biurze parafialnym, przekazując na kartce dane domowników, do kartoteki parafialnej, do wyłącznej, wewnętrznej dyspozycji Parafii we Wronczynie (proszę o to od miesiąca). Nie ma ministrantów, którzy pukają do drzwi pytając: „kto przyjmie kolędę”.     

12.    Intencje mszalne.