Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

NIEDZIELA - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

  • 07.01.2023

NIEDZIELA  -  ŚWIĘTO  CHRZTU  PAŃSKIEGO

8  STYCZNIA  2023r.

 

1.   Dzisiejsze Święto jest wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie, w czasie którego Bóg Ojciec objawił ludzkości, kim jest Jezus z Nazaretu. Zgromadziliśmy się, żeby wyznać, iż Jezus jest umiłowanym Synem Boga i prawdziwym Barankiem, który gładzi moje i grzechy świata.   

2.    Dzisiaj, w niedzielę 8 stycznia, na godz. 11.00, ZAPRASZAM wszystkich małżonków, którzy pragną dokonać Uroczystego Odnowienie Ślubów Małżeńskich. Zaproszenie kieruję szczególnie do Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. oraz Rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania.   

3.   Msze św. od poniedziałku do piątku są odprawiane w kaplicy, na plebanii, o godz. 8.00. W sobotę Msza św. o godz. 18.00 w kościele.

4.  W styczniu Biuro parafialne będzie czynne rana, po Mszy św. lub po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z zainteresowanymi (61/ 815 62 45). 

5. W sobotę, 14 stycznia, przypada 118 rocz. śmierci Maksymiliana Jackowskiego. Gmina nie organizuje żadnych oficjalnych uroczystości, ale my pamiętajmy o modlitwie za tak zacnego rodaka.  

6.   Proszę, aby Matki Różańcowe, które nie były na OPŁATKU,  odbierały w zakrystii nowy numer czasopisma RÓŻANIEC oraz Papieskie Intencje Modlitwy.   

7.   Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego ze Złotniczek: Marii Waligórskiej, Zuzannie Szuba, Renacie Łukomskiej. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Panie z Bednar: Beatę Krawczyk, Danutę Kosmowską i Marzenę Kuchlewską.

8.  DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Kościoła, a szczególnie dziś, w 2 niedzielę miesiąca, podczas tzw. „składki remontowej”. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.

9.    Za śmieci na Cmentarzu parafialnym, za miesiąc grudzień, zapłaciłem 551 zł.

10. Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Niestety wydawca podniósł cenę do 9 zł.

11. Plan KOLĘDY w gablocie na zewnątrz i na stronie internetowej Parafii: http://parafiawronczyn.pl/    

12.    Intencje mszalne.