Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI - NOWY ROK

  • 31.12.2022

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1  STYCZNIA  2023r.

 

1.   Bóg Ojciec tak bardzo nas umiłował, że dał nam Swojego Syna, który stał się jednym z nas. Dokonało się to w łonie Świętej Bożej Rodzicielki, której Uroczystość dzisiaj obchodzimy. W Swojej Matce daje nam Jezus wzór do naśladowania. Reprezentuje Ona całkowitą uległość wobec woli Bożej, która zaczęła się w chwili Zwiastowania, przez betlejemski żłóbek, aż po Górę Kalwarię. Dzień dzisiejszy jest również początkiem Nowego Roku Pańskiego 2023. Prośmy, by Bóg nam błogosławił przez Maryję na cały ROK.  

2.   Dzisiaj, w Nowy Rok, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. będą odprawiane o godz. 11.00 i 14.00 - nie ma Mszy św. o godz. 9.00. Mamy obowiązek udziału w tym dniu we Mszy św.   

3.  W niedzielę, 8 stycznia, na godz. 11.00, ZAPRASZAM wszystkich małżonków, którzy pragną dokonać Uroczystego Odnowienie Ślubów Małżeńskich. Zaproszenie kieruję szczególnie do Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. oraz Rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania.   

4.  W piątek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 14.00. Już dzisiaj będzie można nabywać kredę i kadzidło, które poświęcimy po każdej Mszy św. w Trzech Króli. Ofiary składane w czasie Mszy św. w Trzech Króli, są przeznaczone na Misje. Piątek, 6 stycznia, to UROCZYSTOŚĆ. Nie obowiązuję więc POST.    

5.   Msze św. parafialne od poniedziałku do piątku będą odprawiane w kaplicy, na plebanii, o godz. 8.00. W sobotę Msza św. o godz. 18.00 w kościele. 

6.  Serdecznie ZAPRASZAM Matki Różańcowe na 6 stycznia, w Trzech Króli, na godz.15.00, na plebanię na Spotkanie Opłatkowe. 

7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek modlitwą wynagradzamy Sercu Jezusa za nasze grzechy. Dzieci i młodzież są po Spowiedzi na Święta. Do Spowiedzi, jeśli jest konieczność, zapraszam dziś 1 stycznia - w Nowy Rok lub w tygodniu przed Mszą św. rano o godz. 8.00. Do Chorych, ze względu na kolędę, udam się dopiero w lutym.

8.   Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakoni Piękna Domu Bożego ze Złotniczek: Ewie Olszewskiej, Sylwii Lisieckiej i Sylwii Szmidt. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne Panie ze Złotniczek: Marię Waligórską, Zuzannę Szuba, Renatę Łukomską. 

9.  DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Kościoła. Podziękowania kieruję do Rodziny z Łagiewnik za ofiarę w kopercie. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.

10. Plan KOLĘDY w gablocie na zewnątrz i na stronie internetowej Parafii: http://parafiawronczyn.pl/    

11.    Wszystkim Szczęść Boże i niech Bóg błogosławi w całym 2023r.