Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

  • 24.12.2022

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25  GRUDNIA  2022r.

 

1.  Bóg stał się człowiekiem. Nie jest to prawda oczywista. Przecież nie musiał. Zbawiciel przyszedł na ziemię w sposób ludzki, choć w nieludzkich warunkach. On Wszechmocny leży w żłobie bezbronny, oddaje swój los w ręce człowieka. Przyjęty z miłością przez Maryję, otoczony troskliwością Józefa. Słowo, które stało się Ciałem sprawia, że w niespokojnym ludzkim sercu może zagościć pokój, który uzdrawia wewnętrzne rozdarcie, gdyż nie opiera się na sile zbrojnej, lecz na miłości. Włączmy się w śpiew chórów anielskich i wołajmy: „Chwała Bogu na wysokości, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Łk 2,14). Oby nas nigdy nie przestawała zaskakiwać ta tajemnica Bożej miłości, zachwycała, poruszała i sprawiała byśmy stawali się tak jak On darem dla innych. Tego życzę wszystkim Parafianom, Gościom, dobroczyńcom, sympatykom naszej Parafii. BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT.

2.  Dzisiaj Msze o godz. 11.00 i 14.00. Nie ma Mszy o g.9.00. Kto przyjął Komunię na Pasterce może przyjąć ją po raz drugi na Mszy św. w ciągu dnia.     

3.    Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. o godz. 9.00, 11.00, i 14.00. Taca przeznaczona jest na KUL. W tym dniu przypada także 12 rocz. śmierci ks. Proboszcza Zbigniewa Walczaka. Pamiętajmy o modlitwie za naszego Proboszcza. O godz. 14.00. Msza w intencji zmarłego księdza Proboszcza. Zachęcam, aby nawiedzić grób ks. Zbigniewa na naszym cmentarzu i do modlitwy o Wieczny Odpoczynek dla Proboszcza.   

4.  We wtorek, 27 grudnia, przypada 104 rocz. wybuchu Powstania Wielkopolskiego. To jedyne zwycięskie powstanie w okresie zaborów. Dzięki temu zrywowi wielkopolan, dziś mieszkamy w Polsce. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o tych, którzy oddali życie za naszą niepodległość. Proszę, by w tym dniu nasze domy były udekorowane flagami narodowymi, a kto ma, flagami Powstania Wielkopolskiego (biały orzeł na czerwonym tle). Ten dzień to Święto Państwowe.    

5.    Dziękuję wszystkim, którzy uświetnili Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Za ofiarowanie dużej choinki - jodły i małych drzewek w doniczkach – świerk pospolity i świerk srebrzysty, DZIĘKUJĘ Panu Ryszardowi Seifert. BÓG ZAPŁAĆ Panom, którzy pomagali przy stawianiu żłóbka i dekoracji choinek: p. W. Browarskiemu, p. W. Łukomskiemu, p. I. Pławskiemu, p. K. Ciesielskiemu, p. K. Dabińskiemu, p. M. Przykuckiemu, p. R. Król, p. S. Tomaszewskiemu, p. D. Czubaszek, p. M. Kozińskiemu. Za ofiarowanie siana DZIĘKUJĘ Państwu Sobkowiak. Rodzinie z Jerzyna DZIĘKUJĘ za ofiarowanie „małych” Gwiazd Betlejemskich. Dziękuję Panu Organiście, służbie liturgicznej: lektorom, ministrantom. Podziękowania kieruję do p. Rogozińskiej z córką i p. Lisieckiej, które zawsze bezinteresownie dbają o obrusy na ołtarze i tzw. bieliznę kielichową. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ. 

6.   Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakoni Piękna Domu Bożego z Wronczyna: Katarzynie Olejniczak, Aleksandrze Zajfert i Urszuli Zajfert. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Panie ze Złotniczek: Ewę Olszewską, Sylwię Lisiecką i Sylwię Szmidt. 

7. DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Kościoła. Dziękuję także za ofiary złożone podczas Pasterki, przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Podziękowania kieruję do Rodziny z oś. Rybakówka i do Rodziny z Gniezna, która ma Firmę w Pobiedziskach, za ofiary w kopercie na potrzeby Parafii. Za przelew na konto DZIĘKUJĘ Rodzinom z Tuczna i z oś. Słonecznego. Wszystkim za życzenia telefoniczne i listowne, za wiele dowodów życzliwości i sympatii BÓG ZAPŁAĆ.     

8. Prymas Polski, abp Wojciech Polak, udziela wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na terenie archidiecezji dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 30 grudnia 2022 – piątek (Święto Św. Rodziny), wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Jednocześnie abp Wojciech Polak zachęca do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.   

9.   W sobotę, kończymy Stary Rok 2022. Zapraszam na Mszę św. wyjątkowo  o godz. 17.00 na zakończenie 2022r., a po Mszy św. Nabożeństwo Dziękczynne. W Nowy Rok, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. będą odprawiane o godz. 11.00 i 14.00. Nie ma Mszy św. o g.9.00. Mamy obowiązek udziału w tym dniu we Mszy św.    

10.    Zachęcam do czytania świątecznego numeru „Przewodnika Katolickiego” – wiele ciekawych artykułów. Jest to numer podwójny. Jest dodatek „5 minut z Bogiem”. Cena 13 zł.       

11.  Od Bożego Narodzenia do końca stycznie, Msze św. w dzień powszedni będą odprawiane w kaplicy na Plebanii o godz.8.00 – wejście od Biura parafialnego. W tym okresie Biuro parafialne będzie czynne tylko po porannej Mszy św.

12.    Przypominam, że Parafia nasza posiada stronę Internetową:
http://parafiawronczyn.pl/       

13. Jeszcze raz zwracam się z prośbą, aby Osoby i Rodziny, które zamieszkały na terenie naszej Parafii od lutego 2020r do listopada 2022r. zgłosiły ten fakt osobiście w zakrystii lub w Biurze parafialnym przekazując swoje dane spisane na kartce, do wyłącznej i wewnętrznej dyspozycji Parafii Wronczyn. Dane te są potrzebne do zaplanowania KOLĘDY – WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ, której celem jest modlitwa i błogosławieństwo domu i Rodziny na najbliższy rok. Mam nadzieję, że Parafianie mają świadomość, że Ministranci nie będą pukać do domów i mieszkań z pytaniem o KOLĘDĘ, bo ministrantów NIE MA.  

14.    Wszystkim Szczęść Boże na świąteczny czas.