Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  • 20.04.2024

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

21 KWIETNIA 2024r.

 

1.  Czwarta niedziela wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jezus, Syn Boży, przedstawia się jako Dobry Pasterz, który troszczy się o swoją owczarnię. Jednocześnie Jezus, odrzucając wszelkie posłannictwo socjo-polityczne, ogłasza królestwo Boże oparte o przykazanie miłości Boga i bliźniego, którego granicę stanowi wiara w Niego – Jedynego Odkupiciela i Zbawiciela człowieka. Do swojego królestwa zaprasza każdego, kto pragnie radykalnie wypełniać wolę Ojca – jako w niebie, tak i na ziemi – wyrażoną w ewangelicznej nauce i posłudze.

2.      W dniach 27 i 28 kwietnia br. w Gnieźnie doroczne uroczystości ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji. I Nieszpory w katedrze w sobotę o g.19.30. W niedzielę, 28 kwietnia o g.10.00 Suma Odpustowa. II Nieszpory w niedzielę o g.16.00, a po nich, zgodnie z tradycją, błogosławieństwo dzieci. Więcej informacji na plakacie.
Ks. bp Radosław Orchowicz - sufragan, serdecznie ZAPRASZA do udziału.    

3.   I KOMUNIĘ przeżywać będziemy w naszej parafii w niedzielę 5 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00.  (12 dzieci). Przygotowanie przed I Komunią – próby dla dzieci: 23.04.(wtorek), 25.04. (czwartek)  i 30.04.(wtorek) po wieczornej Mszy św.    

4.   Sołectwo Wronczyn, organizuje dziś, w niedzielę 21 kwietnia, w godz. 8.30 – 13.30 IV Akcję Poboru Krwi. Specjalistyczny autokar będzie stał przy bramie Szkoły we Wronczynie. Akcja odbywa się pod hasłem: „Podaruj życie”. Informacje na plakacie.    

5.   Parafia nasza organizuje PIELGRZYMKĘ do MARKOWEJ – Sankt. Rodziny Ulmów. W programie zwiedzanie: Przemyśla, Rzeszowa, Łańcuta, Dukli, Starego Sącza, Wieliczki. Koszt 1450 zł. Zaliczka 400 zł.       

6.   Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z Krześlic: Jadwidze Sor, Agnieszce Osińskiej z synami i Marioli Marskiej. Za tydzień o  gruntowne posprzątanie świątyni proszę Rodziców dzieci komunijnych. Proszę przynajmniej o jedną osobę dorosłą od dziecka. Przypominam, że Rodzice umówili się na godz. 9.00 w sobotę.      

7.      DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej Parafii, a szczególnie w zeszła, „remontową” niedzielę. Zebrano 2230 zł. Podziękowania kieruję do Rodziny z Kołaty, ze Stęszewka – bloki leśni i z os. Kwiatowego, za ofiary w kopercie na potrzeby kościoła. Za wszelkie ofiary BÓG ZAPŁAĆ. 

8.      Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów. CENA 10,00 zł.   

9.      Intencje mszalne.