Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

  • 14.04.2024

III  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

14 KWIETNIA 2024r.

 

1.     Przychodzimy do ołtarza naszego Mistrza i Pana, tak jak uczniowie idący do Emaus; z opuszczonymi głowami i z brakiem perspektyw na przyszłość. Nasze życie wiele razy wydaje nam się, że straciło sens, marzenia rozsypały się jak domek z kart. Przypominamy uczniów, którzy wiedzą, że nic nie może zmienić ich sytuacji… a myśmy się spodziewali, a wyszło inaczej… Jednak ta beznadziejność i bezsens, nie jest beznadziejnością i bezsensem, bo Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, On naprawdę żyje – umarł za wszystkich, zmartwychwstał dla wszystkich, abyśmy wszyscy żyli. DZISIAJ NIEDZIELA BIBLIJNA. DZIŚ także, 14 kwietnia, przypada 1058 rocznica CHRZTU POLSKI. Na Ostrowie Lednickim, na wyspie, ks. Prymas odprawi dziś Mszę św. a od godz. 12.00 rusza przeprawa promowa na jeziorze.      

2.      Dzisiaj, po Mszy o godz. 14.00 zapraszam na spotkanie młodzież z klasy 1 szkoły średniej, przygotowującą się do Bierzmowania.

3.      Przypominam, że I KOMUNIĘ przeżywać będziemy w naszej parafii w niedzielę 5 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00.  (12 dzieci). W niedzielę 12 maja podczas Mszy św. o g.11.00 przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii.   

4.   Od 14 do 20 kwietnia br. trwa XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.        

5.    Dziękuję za pomoc przy demontażu „Ciemnicy” i Grobu Pańskiego Panom: W. Browarskiemu, W. Łukomskiemu, I. Pławskiemu, M. Kozińskiemu, R. Król, M. Przykuckiemu i Pani E. Kubiak.

8.   Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z Krześlic: Magdalenę Tylkowską, Patrycję Tylkowską, Karolinę Tylkowską i Honoratę Nowicką. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Panie z Krześlic: Jadwigę Sor, Agnieszkę Osińską i Mariolę Marską.   

9.      DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii, a szczególnie dziś podczas tzw. „Niedzieli remontowej”. DZIĘKUJĘ za przelewy na konto parafialne. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. 

10.    W dniach 27 i 28 kwietnia br. w Gnieźnie doroczne uroczystości ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji. I Nieszpory w katedrze w sobotę o g.19.30. W niedzielę, 28 kwietnia o g.10.00 Suma Odpustowa. II Nieszpory w niedzielę o g.16.00, a po nich, zgodnie z tradycją, błogosławieństwo dzieci. Więcej informacji na plakacie.  

11.    Parafia nasza organizuje PIELGRZYMKĘ do MARKOWEJ – Sankt. Rodziny Ulmów. Koszt 1450 zł. Zaliczka 400 zł.  

12.    Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów. CENA 10,00 zł.   

13.    Intencje mszalne.