Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  • 15.10.2022

XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

16  PAŹDZIERNIKA  2022r.

 

1.   Wytrwale przyzywajmy Pana, bo ufna modlitwa jest jak wzniesione ręce i Pan nas weźmie w obronę, gdy nie ustaniemy w modlitwie. Znakiem wytrwałej modlitwy jest Eucharystia, dlatego każdej niedzieli sprawujemy to święte misterium obecności naszego Pana i przez Niego kierujemy do Ojca nasze wołanie.                     

2.  Dziś przeżywamy 22 Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. Modlimy się za przyczyną Świętego Jana Pawła II o potrzebne łaski. Zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży. Zachęcam Rodziców młodzieży od kl. 8 SP i starszej, aby składali wnioski do Fundacji o stypendium. Informacje jak złożyć wniosek w zakrystii. Więcej informacji w zakrystii i na stronie Internetowej – www.dzielo.pl .     

3. Trwa październik – miesiąc Matki Bożej Różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz.17.30, po Nabożeństwie Msza św., a w niedzielę Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o godz. 9.00. Dzieci na Nabożeństwo Różańcowe zapraszam we wtorek  i w czwartek o g.17.30.     

4.    Można składać tzw. WYMIENIANKI ZA ZMARŁYCH: roczne i jednorazowe. Przy ROCZNYCH, na wypełnionych kartkach, proszę podać godzinę: 9.00 lub 11.00. JEDNORAZOWE będą przyjmowane na OKTAWĘ UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (od 2 do 8 listopada).  

5.  Przed Uroczystością Wszystkich Świętych co raz więcej osób stawia pomniki swoim bliskim zmarłym. Przypominam, że minimum tydzień przed postawieniem pomnika w Biurze Parafialnym trzeba przedłożyć projekt i kserokopię projektu. W Archidiecezji Gnieźnieńskiej składa się także ofiarę w wysokości 10% wartości pomnika. Proszę też Rodziny zmarłych, by sprawdziły tzw. „pokładne” i uregulowały, jeśli minął okres 20 lat. DZIĘKUJĘ tym, którzy już to uczynili. Zadbajmy też już teraz o groby naszych zmarłych: tam gdzie brak - tabliczka z danymi zmarłego, naprawa przewróconych - popękanych pomników, porządek przy grobach zapomnianych.        

6.  Proszę Panów, wzorem lat ubiegłych, z narzędziami (grabie, szpadle, łopaty), by w sobotę 22 października od godz.9.00, pomogli w porządkowaniu Cmentarza Parafialnego. Panów z Rady Duszpasterskiej proszę o organizację pracy. Z góry wszystkim DZIĘKUJĘ. Przypominam, że do betonowych pojemników wrzucamy śmieci organiczne, a plastik, szkło, znicze i inne odpady do pojemników stojących za Krzyżem. Proszę, aby firmy kamieniarskie, po wymianie pomnika zabierały stare pomniki – stary leży przy śmietniku. Proszę też nie sadzić tui – żywotników. Aby wyciąć już duże drzewo trzeba mieć zgodę Gminy. Wycięte proszę zabrać, samemu zutylizować, a nie pozostawić za śmietnikiem, jak to było ostatnio. Wspólnie dbajmy o nasz Cmentarz.            

7.    W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek Święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, a w sobotę św. Jana Pawła II - papieża. 

8.  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy NIEDZIELĘ MISYJNĄ i rozpoczniemy Tydzień Misyjny pod hasłem: Będziecie moimi świadkami”. Oprawę Mszy św. o godz.11.00 przygotują dzieci z Ogniska Misyjnego z naszej szkoły. Do puszek zbierane będą ofiary na misje.    

9.   W zeszłą niedzielę, na polecenie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, przeprowadzono badanie praktyk religijnych. W naszym kościele w niedzielnej Mszy św. uczestniczyło 276 osób (w 2021r. – 210 osób), do Komunii św. przystąpiło 144 osób (w 2021r. – 141 osób).    

10.  Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakoni Piękna Domu Bożego ze Stęszewka: Krystynie Rogozińskiej, Justynie Kraszkiewicz i Barbarze Lisieckiej. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Panie z Tuczna: Teresę Hoffmann, Teresę Turkot, Elżbietę Seifert i Iwonę Kowalczyk.   

11.    DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary składane na tacę na potrzeby naszej parafii, a szczególnie tydzień temu, podczas tzw. „niedzielę remontową”. Podziękowania kieruję do Rodzin z oś. Rybakówka, z bloków leśnych w Stęszewku, z Kołaty i anonimowych ofiarodawców za ofiary w kopertach na potrzeby Parafii. Za przelew na konto dziękuję Rodzinom z Gorzkiego Pola, z Jerzyna i ze Stęszewka. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.    

12. Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” – wiele ciekawych artykułów (8 zł.). Są jeszcze ścienne kalendarze na 2023r. – 4 zł.     

13.    Zapowiedzi przedślubne.                   

14.    Intencje mszalne.