Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  • 06.08.2022

XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

7  SIERPNIA  2022r.

 

1.  Świętowanie Dnia Pańskiego pozwala nam zatrzymanie się nad swoim życiem i codziennością. Otrzymujemy dziś niezwykłą możliwość spojrzenia na siebie z pewnego dystansu, aby zachwycić się tym, co piękne i zrozumieć, że potrzebujemy przemiany tego, co chore i poranione. Bóg jest obecny w nas i wokół nas obdarowując swoją MIŁOŚCIĄ. Swoją mocą nic nie jesteśmy w stanie uczynić. Przychodzimy więc do Stołu Słowa i Stołu Eucharystii prosząc naszego Ojca o miłosierdzie.   

2. Bogu i Jego Matce niech będą dzięki za czas NAWIEDZENIA. Podziękowania kieruję do Państwa Sołtysów i Sołectw – ludzi, za przepiękne udekorowanie tras przejazdu samochodu – Kaplicy. Wszystkim dziękuję za udekorowanie swoich domów. Dziękuję osobom, które pomogły w dekoracji kościoła na czas Nawiedzenia. Świadectwem wiary była tak liczna obecność i modlitwa na powitaniu i pożegnaniu OBRAZU, ale także podczas wszystkich punków Nawiedzenia. Cieszę się z licznego udziału mieszkańców poszczególnych wiosek podczas czuwania przy Ikonie Jasnogórskiej. Podziękowania kieruję do służby liturgicznej, Państwa Organistów, Pana Michała – klarnecisty, za zorganizowanie i koordynowanie Orkiestrą. Dziękuję osobom, które witały Obraz i Rodzinie żegnającej Obraz. Dziękuję Parafiance, która z własnej inicjatywy przygotowała i wydrukowała teksty na czas czuwania. Podziękowania kieruję także do Parafianina, który postarał się o „bramę” witającą OBRAZ. Anonimowej osobie – osobom DZIĘKUJĘ za zorganizowanie przelotu samolotów i piękne serce na niebie dla Maryi. Bogu i Jego Matce niech będą dzięki za czas NAWIEDZENIA. Oby owoce tego czasu były wielkie. Wszystkim staropolskie BÓG ZAPŁAĆ.      

3.   Z poszczególnych Sołectw i wiosek oraz od indywidualnych ofiarodawców złożono 6278,65 zł. Zakup dekoracji tras: flagi i taśmy z trójkątnymi chorągiewkami, to 4860 zł. Kwiaty do kościoła 1500 zł. Są jeszcze koszty orkiestry, cateringu i inne koszty związane z czasem Nawiedzenia – zostały i będą jeszcze pokryte z funduszy parafialnych. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ.

4. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie owoców, kwiatów i ziół. Jest to także dzień Wojska Polskiego i 102 rocznica Cudu nad Wisłą. 15 sierpnia to też dzień tzw. Małego Odpustu w Dąbrówce Kościelnej. O godz. 12.00 SUMA ODPUSTOWA. Ksiądz Kustosz serdecznie zaprasza. Jednocześnie ksiądz Kustosz informuje, że DUŻY ODPUST odbędzie się 10 (sobota) i 11 (niedziela) września.   

5.   Na Gorzkim Polu - DZIAŁKI, Msza św., z niedzieli, w sobotę 13 sierpnia o g.19.30. Z Uroczystości Wniebowzięcia NMP w poniedziałek o g.15.30. Wszystkich działkowiczów i mieszkańców Gorzkiego Pola oraz Borowo Młyn ZAPRASZAM.     

6.   W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Dominika, we wtorek święto św. Teresy Benedykty (Edyty Stein), w środę święto św. Wawrzyńca, a w czwartek wspomnienie św. Klary.   

7.    Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakoni Piękna Domu Bożego z Krześlic: Jadwidze Sor, Teresie Miazio, Agnieszce Osińskiej, Marioli Marskiej i innym osobom z Krześlic. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne Panie z Krześlic: Katarzynę Łuc, Magdalenę Janiszewską i Katarzynę Dembińską. DZIĘKUJĘ także tym, którzy to uczynili, za posprzątanie i udekorowanie Krzyży i figur przydrożnych na czas Nawiedzenia.    

8.    DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii. Za ofiarę w kopercie dziękuję Rodzinie z oś. Słonecznego. Za przelew na konto parafialne dziękuję 3 Rodzinom z Gorzkiego Pola, Rodzinie z oś. Słonecznego i Rodzinie wczasowiczów z Tuczna. Swoje podziękowania, za złożone ofiary, przesłał SMSem o. Marek Kowalski - MISJONARZ, a także pozdrowienia i zapewnienie o modlitwie. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ. 

9.    Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” – wiele ciekawych artykułów.

10.    Intencje mszalne.