XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

• 02.07.2022

XIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

3  LIPCA  2022r.

1.      Gromadzimy się na liturgii, aby powierzać Bogu swe życie, słuchać Jego obietnic i planów wobec nas oraz posilać się Niebieskim Pokarmem. Jezus Chrystus przez swoje zwycięstwo na Krzyżu obdarza nas radością i pokojem. Jednocześnie wzywa do głoszenia chwały Bożej i niesienia pokoju Chrystusowego wszystkim ludziom.

2.  Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Matek Żywego Różańca.

3.    W każdą środę zapraszam na wieczorną Mszę św. i Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy.

4.  W każdą sobotę, do sobotę 27 sierpnia, na Gorzkim Polu – na DZIAŁKACH – o godz.19.30 odprawiana jest Msza św.

5.  W środę obchodzimy wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, a w piątek św. Jana z Dukli.

6.    Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie NIECZYNNE.

7.  W gablocie, między drzwiami, umieszczone są emblematy do dekoracji okien w naszych domach w czasie Nawiedzenia, które będzie 3 – 4 sierpnia br. Do nabycia są także taśmy z trójkątnymi chorągiewkami (5,5 m długości) do dekoracji ogrodzeń posesji. Bardzo proszę, aby podczas NAWIEDZENIA każdy dom w naszej Parafii był udekorowany. Trasę po której pojedzie samochód – Kaplica z Obrazem, będą dekorowały poszczególne Sołectwa. DZIĘKUJĘ za spotkanie z mieszkańcami poszczególnych Sołectw. Proszę o zorganizowanie spotkanie w Sołectwie Stęszewko (Stęszewko, Tuczno). Pan Sołtys jest chory, ale jest Rada Sołecka i proszę o umożliwienie mi spotkanie z mieszkańcami Sołectwa. Proszę także, aby każde Sołectwo zgłosiło 4 osoby, które na zmianę poniosą Obraz (od zakrętu przy szkole do kościoła).

8.    Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakoni Piękna Domu Bożego z Bednar: Izabeli Kulińskiej, Barbarze Kuter i Agnieszce Kozińskiej. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Panie z oś. Wronczynek: Alicję Golan, Agnieszkę Pacholską i Anitę Ostrowską.

9.    DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej Parafii. Za przelew na konto dziękuję Rodzinom z Pobiedzisk, oś. Wronczynek, z Gorzkiego Pola i z Kołaty. Za wszelkie ofiary serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

10. Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów.

11.    Intencje mszalne.