Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  • 16.04.2022

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

17  KWIETNIA  2022r.

 

1.              Niech w święto radosne Paschalnej Ofiary
                   Składają jej wierni uwielbień swych dary.
                   Odkupił swe owce Baranek bez skazy,
                   Pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy.

                   Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy,
                   Choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy.
                   Maryjo, Ty powiedz, coś w drodze widziała?
                   Jam Zmartwychwstałego blask chwały ujrzała.”
      

                                                                                    / Sekwencja wielkanocna /

         Gdy wydaje się, że zło dominuje nad dobrem, gdy zdaje się nam, że ciemne chmury przesłaniają niebo, a my trwamy w dramacie Wielkiego Piątku i żałobie Wielkiej Soboty, nadchodzi Wielkanoc, która wszystko zmienia. „Chrystus Zmartwychwstał ! Prawdziwie Zmartwychwstał !” Życzę wszystkim Parafianom i Gościom głębokiej nadziei, że zło zostało pokonane przez Dobro, życie zwyciężyło ostatecznie śmierć, a Miłość okazała się silniejsza od wszelkich przeciwności. Niech Zmartwychwstały Pan, Książe Pokoju, wszystkim błogosławi. W Pierwszy Dzień Świąt nie ma Mszy św. o godz. 9.00.                        

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL.     

3.  Dziękuję za pomoc przy wykonaniu „CIEMNICY” i Grobu Pańskiego Panom: W. Browarskiemu, W. Łukomskiemu, M. Kubiak, M. Przykuckiemu, R. Król, M. Kozińskiemu. Pani Rogozińskiej z siostrą dziękuję za wypraną bieliznę kielichową i obrusy. Dziękuję także za życzenia z okazji Wielkiego Czwartku: Służbie Liturgicznej, Matkom Różańcowym, Radzie Parafialnej. Bóg Zapłać za wszelkie dowody życzliwości pod moim adresem. Dziękuję za życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Bóg Zapłać za wszelkie ofiary i dary składane przy „Święconce” w domach i na wioskach przekazane na plebanię.

4.   W przyszłą niedzielę, 24 kwietnia, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 14.00 – w godzinie Miłosierdzia, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. 

5.    W dniach 23 i 24 kwietnia br. w Gnieźnie doroczne uroczystości ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji. I Nieszpory w katedrze w sobotę o g.19.30. W niedzielę, 24 kwietnia o g.10.00 Suma Odpustowa. II Nieszpory w niedzielę o g.16.00, a po nich, zgodnie z tradycją, błogosławieństwo dzieci. To także dzień rozpoczęcia NAWIEDZENIA naszej Archidiecezji przez kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Informacje w gablocie.

6.    W sobotę, 23 kwietnia, od godz. 9.00 (wg podanego planu) zapraszam na rozmowę kandydatów do Bierzmowania, razem z Rodzicem lub opiekunem. 

7.     DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii, a szczególnie w zeszła niedzielę podczas tzw. „niedzieli remontowej”. Za ofiarę w kopercie dziękuję Rodzinom ze Stęszewka – bloki leśne i z Bednar. DZIĘKUJĘ także za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za wszelkie ofiary serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.  

8.   Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z Wronczyna: Urszuli Napierała i Elżbiecie Osak z mężem. Za tydzień o gruntowne posprzątanie świątyni proszę Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Za posprzątanie terenu wokół kościoła dziękuję Paniom i Panu z Wronczyna.  

9.     Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów. CENA wzrosła do 8,00 zł.   

10.    Intencje mszalne.