Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

  • 09.04.2022

NIEDZIELA  PALMOWA  MĘKI  PAŃSKIEJ

10  KWIETNIA  2022r.

 

1. Tydzień poprzedzający święto Zmartwychwstania Pańskiego nazywamy Wielkim Tygodniem. Niedziela Palmowa – jest pamiątką wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Jezus wjechał do tego miasta, aby dokonać paschalnego misterium. Tylko Chrystus jest naszym zbawieniem, w Nim jest życie i zmartwychwstanie. Tylko On jest prawdziwym Królem i Mesjaszem, który przychodzi w imię Pańskie. Dziś, podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie PALM. Ministranci i Lektorzy przed Mszami sprzedają tzw. PALMY. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla nich na wyjazd wakacyjny.    

2.  Zapraszam w Wielki Czwartek na godz.18.00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej rozpoczynającej Święte Triduum Paschalne. To dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Przypomnijmy sobie własną I Komunię św., kapłanów, którzy udzielali nam Sakramentów. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do tzw. CIEMNICY.   

3. W Wieki Piątek liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz.18.00. To jedyny dzień w roku, gdy nie sprawuje się Mszy św., a nasz wzrok skupia się na Drzewie Krzyża, na którym zawisło Zbawienie Świata. Podczas liturgii nie będzie indywidualnej adoracji Krzyża, ale wspólna (ze względów sanitarnych). Na zakończenie przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Obowiązuje POST ŚCISŁY - nie ma dyspensy (od 18 lat do 60 lat; 3 razy w ciągu dnia mogę coś zjeść – 1 raz do syta, 2 razy co nieco; pozostali mają post zwykły). W Wielki Piątek kościół otwarty będzie od godz.9.00.  

4.  W Wielką Sobotę kościół otwarty od godz. 9.00. Można adorować Pana Jezusa w Grobie. W sobotę Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00. To największe Święto dla nas katolików, pamiątka zwycięstwa Życia nad śmiercią, pamiątka Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Po liturgii wspólnie pójdziemy w procesji Rezurekcyjnej wokół kościoła. Panów proszę o prowadzenie księdza podczas Procesji Rezurekcyjnej. Proszę o przygotowanie pochodni. Proszę przynieść do kościoła świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W Niedzielę Zmartwychwstania NIE MA Mszy św. o godz. 9.00.

5.   We wtorek po wieczornej Mszy św. (ok. g. 18.30) proszę Panów o pomoc przy budowie CIEMNICY i GROBU. 

6.   Okazja do Spowiedzi św. przed Mszą św. w poniedziałek, wtorek i środę. W Wielki Czwartek, Piątek i w Wigilię Paschalną Spowiedź po liturgii. 

7.   W Wielką Sobotę święcenie potraw: Tuczno – ok.g.10.00 (u p. Przybył), Stęszewko – ok.10.30 (u p. Rogozińskiej i przy figurze), Bednary – ok.10.45 (u p. Roik), Krześlice – ok.11.00 (przy Krzyżu), Łagiewniki – ok.11.15 (po domach), Złotniczki – ok.12.15 (w świetlicy). Proszę o zgłoszenie, w których domach ma być indywidualne święcenie potraw. W kościele święcenie potraw od godz. 16.00 do 17.00 co 15 minut.   

8.  Tak jak to było w zwyczaju, została wystawiona skarbonka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.

9.   Dzisiaj na Mszę o g.14.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Po Mszy spotkanie z młodzieżą. 

10.   DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii, a szczególnie dziś podczas tzw. „niedzieli remontowej”. Za ofiarę w kopercie dziękuję Rodzinie ze Złotniczek. Za przelew na konto parafialne dziękuję dwóm Rodzinom z Gorzkiego Pola. Za wywóz śmieci z Cmentarza za miesiąc marzec zapłaciłem 632 zł. Za wszelkie ofiary serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.  

11.  Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z Wronczyna: Annie Cieśla, Małgorzacie Gumnej i Marzenie Brzezińskiej. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne Panie z Wronczyna: Urszulę Napierała, Elżbietę Osak i Dorotę Tomaszewską.

12. Ksiądz abp Wojciech Polak, Prymas Polski, już dziś zaprasza na ODPUST św. Wojciecha, na 24 kwietnia br. W tym dniu rozpocznie się też NAWIEDZENIE naszej archidiecezji przez kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Program uroczystości na stronie http://archidiecezja.pl/  . 

13.  Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów. CENA 7,00 zł.   

14.   Intencje mszalne.