Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  • 07.05.2022

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

8  MAJA  2022r.

 

1.  Zgromadzeni na słuchaniu Słowa Bożego i łamaniu chleba w Niedzielę Dobrego Pasterza prosimy o liczne i święte powołania do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego. To w Eucharystii, w tej Mszy św., Jezus jako Ten, który pokonał śmierć i przeszedł do życia, daje nam zadatek życia wiecznego i uzdalnia nas w szczególny sposób do modlitwy i oddania Bogu Ojcu czci i chwały Jemu należnej. Dziś rozpoczynamy także Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.  

2.   Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 Rocznica I Komunii św.. Otoczmy modlitwą dzieci przeżywające Rocznicę i ich najbliższych. Ławki za dziećmi zarezerwowane są dla najbliższych dzieci Rocznicowych.

3.   8 maja to także Uroczystość św. Stanisława BM., dzień naszego ODPUSTU PARAFIALNEGO. O godz. 11.00 Sumę Odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. prałat Wojciech Przybyła, dyrektor CARITAS diecezji bydgoskiej. Po Mszy, w kościele, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, odmówimy Litanię do św. Stanisława BM. 8 maja NIE MA Mszy o g.14.00.   

4.   W czwartek 12 maja, abp Józef Kowalczyk, podczas Mszy św. o g.17.00, udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Próba w poniedziałek, wtorek i środę po wieczornej Mszy św. W środę od g.17.00 Spowiedź św. dla Bierzmowanych, świadków Bierzmowania, Rodziców i bliskich. Proszę, by w Bierzmowaniu, podczas obecności ks. arcybiskupa, uczestniczyli też Radni Parafialni (w miarę możliwości).

5.  Nabożeństwa majowe w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, a w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00. Chciałbym wrócić do praktyki Nabożeństw Majowych przy Figurach i Krzyżach w poszczególnych wioskach – proszę o propozycje z wiosek: 18 maja g.19.30 – Łagiewniki, przy Krzyżu, w środku wioski; 20 maja g.19.30 – Stęszewko – Siodłowo, przy Krzyżu; 25 maja g.19.30 – Złotniczki, przy Krzyżu.        

6.   Od poniedziałku 16 maja rozpocznie się MALOWANIE KOŚCIOŁA. W tym czasie, od poniedziałku do piątku, Msze św. będą odprawiane w kaplicy, na plebanii. Przepraszam za utrudnienia tych, którzy zamówili Msze św.

7.    Parafia nasza pragnie zorganizowani w dniach 12 – 13 czerwca (niedziela – poniedziałek) Pielgrzymkę na Jasną Górę (z noclegiem). Koszt 130 zł. Zapisy z wpłatą, nr PESEL - do 29 maja.    

8.    Dziękuję za posprzątanie kościoła Rodzicom dzieci, które miały Rocznicę I Komunii św. W czwartek BIERZMOWANIE. Bardzo proszę, aby Rodzice młodzieży Bierzmowanej, posprzątali kościół na tą Uroczystość. 

9.    DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej Parafii, a szczególnie dziś podczas tzw. „niedzieli remontowej”. Za ofiarę w kopercie dziękuję Rodzinom ze Złotniczek i z Kołaty. Za przelew na konto dziękuję Rodzinom z Tuczna i z Gorzkiego Pola. Za wszelkie ofiary serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.  

10.   Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” - wiele ciekawych artykułów. CENA numeru 8,00 zł.     

11.     Intencje mszalne.