Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

IV NIEDZIELA ADWENTU

  • 17.12.2022

IV  NIEDZIELA  ADWENTU

18  GRUDNIA  2022r.

 

1. Boże Narodzenie już blisko. Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. W tę niedzielę czcimy Maryję, przez którą Zbawiciel stał się człowiekiem. Spełniły się zapowiedzi proroków, gdy Służebnica Pańska przyjęła Słowo przedwieczne, które w Niej stało się Ciałem. Uczymy się także wiary od Józefa, który w każdej sytuacji potrafi powiedzieć Bogu "tak" i przez to staje się świadkiem spełniających się mesjańskich nadziei. Chrystus przychodzi także dzisiaj do nas w tej Eucharystii. Przyjmijmy z wiarą Jego słowo i Jego Ciało, przygotujmy nasze serce na przyjście Syna Bożego, Potomka Dawida, Syna Maryi i naszego brata.      

2.  Ostatnie Msze św. RORATNIE ku czci Matki Bożej we wtorek i czwartek o godz.18.00. Zapraszam wszystkich do licznego udziału w RORATACH.  

3. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są na bocznym ołtarzu. Są też kolorowe opłatki dla zwierząt. W zakrystii można nabywać świece „CARITAS” - „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, na stół wigilijny: już tylko duże –18 zł.

4.   W sobotę, gdy pierwsza gwiazda zabłyśnie na niebie, zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tej uroczystej chwili. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela Świata (Łk 2, 1-7), życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Cała ceremonia jest rozpisana na ozdobnych kopertach przy opłatkach. Proszę, nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu.   

5.  Pasterka o godz.22.00. Przed Pasterką poświęcimy ŻŁÓBEK. Ofiary składane na tacę, na pasterce, przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz.: 11.00 i 14.00, NIE MA Mszy o g.9.00. Kto przyjął Komunię św. na Pasterce może przyjąć ją po raz drugi w czasie Mszy w ciągu dnia. W drugi dzień Świąt Msze św. jak w niedzielę: o godz. 9.00, 11.00, i 14.00.   

6.  W drugi dzień Świąt, 26 grudnia, przypada 12 rocz. śmierci ks. Proboszcza Zbigniewa Walczaka. O g.14.00 Msza św. w jego intencji zamówiona przez przyjaciół. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie za ks. Proboszcza, prosząc o dar życia wiecznego.    

7.  W przyszłym tygodniu, we wtorek 27 grudnia, przypada 104 rocz. wybuchu Powstania Wielkopolskiego. To jedyne zwycięskie powstanie w okresie zaborów. Dzięki temu zrywowi wielkopolan, dziś mieszkamy w Polsce. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o tych, którzy oddali życie za naszą niepodległość. Proszę, by w tym dniu nasze domy były udekorowane flagami narodowymi, a kto ma, flagami Powstania Wielkopolskiego (biały orzeł na czerwonym tle). Ten dzień to Święto Państwowe.    

8.   W środę (21.12.) po Mszy św., ok.18.45, proszę panów do pomocy przy budowie żłóbka.   

9.   Zwracam się z prośbą, aby Osoby i Rodziny, które zamieszkały na terenie naszej Parafii od lutego 2020r do listopada 2022r. zgłosiły ten fakt osobiście w zakrystii lub w Biurze parafialnym przekazując swoje dane spisane na kartce, do wyłącznej i wewnętrznej dyspozycji Parafii Wronczyn. Dane te są potrzebne do zaplanowania KOLĘDY – WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ, której celem jest modlitwa i błogosławieństwo domu i Rodziny na najbliższy rok. Mam nadzieję, że Parafianie mają świadomość, że Ministranci nie będą pukać do domów i mieszkań z pytaniem o KOLĘDĘ, bo ministrantów NIE MA; może w 1 czy 2 wioskach będą szli po Kolędzie. KOLĘDĘ chciałbym rozpocząć od Wronczyna i Tuczna a zakończyć w Złotniczkach i Jerzynie.           

10.  Ze smutnej karty historii Parafii. Pan Bóg powołał do siebie śp. Martę Hałuszczak z oś. Rybakówka. Msza św. pogrzebowa u nas w czwartek 22.12.br. g.9.00, a pogrzeb o g.12.00 w Poznaniu na Cmentarzu Górczyńskim. Wieczny odpoczynek …

11.  Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakoni Piękna Domu Bożego z Wronczyna: Kamili Staszak, Mirosławie Wojtal i Monice Jarzębskiej. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne Panie z Wronczyna: Katarzynę Olejniczak, Aleksandrę Zajfert i Urszulę Zajfert. 

12.    DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary składane na tacę na potrzeby naszej parafii, a szczególnie w minioną niedzielę podczas tzw. „niedzieli remontowej”. Podziękowania kieruję do Rodzin ze Stęszewka – bloki leśne i z oś. Rybakówka za ofiary w kopercie na potrzeby Parafii. Za przelew na konto parafialne dziękuję dwóm Rodzinom ze Stęszewka i Rodzinie z Jerzyna. Wszystkim za wszelkie ofiary BÓG ZAPŁAĆ.    

13. Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego” – wiele ciekawych artykułów (8 zł.).          

14.    Intencje mszalne.