Biuro parafialne czynne w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

  • 13.01.2024

II NIEDZIELA ZWYKŁA  

14  STYCZNIA  2024r.

 

1.   Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Eucharystyczna Ofiara, w której uczestniczymy, przygotowuje nasze serca do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu. Każdy człowiek od momentu chrztu świętego jest powołany przez Stwórcę do pełnienia Jego woli i głoszenia prawdy, która znalazła swe dopełnienie w Jezusie Chrystusie.                    

2.   Msze św. od poniedziałku do piątku są odprawiane w kaplicy, na plebanii, o godz. 8.00. W sobotę Msza św. o godz. 18.00 w kościele.

3.  W styczniu Biuro parafialne jest czynne rana, po Mszy św. lub po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z zainteresowanymi (61/ 815 62 45). 

4.      Proszę, aby Matki Różańcowe, które nie były na OPŁATKU,  odbierały w zakrystii nowy numer czasopisma RÓŻANIEC oraz Papieskie Intencje Modlitwy.   

5.     W środę wspomnienie św. Antoniego  pustelnika, a w  piątek wspomnienie św. Józefa, Sebastiana Pelczara.

6.    Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom z Diakonii Piękna Domu Bożego z Wronczyna: Agnieszce Dolata, Beacie Pikińskiej i Adrianie Niesiałowskiej. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę Panie z Wronczyna: Annę Bartoszak, Barbarę Tracz, Urszulę Napierała, Elżbietę Osak. 

7.      DZIĘKUJĘ za wszelkie ofiary składane na tacę na potrzeby naszej parafii, a szczególnie dziś podczas tzw. „niedzieli remontowej”. Za prąd – ogrzewanie kościoła, od października do grudnia, zapłaciłem 1978 zł. Podziękowania kieruję do Rodzin, za przelew na konto parafialne, ze Stęszewka, z Tuczna, z os. Wronczynek i z Gorzkiego Pola. Wszystkim BÓG ZAPŁAĆ. 

8.  Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Niestety wydawca podniósł cenę do 10 zł.

9. Plan KOLĘDY w gablocie na zewnątrz i na stronie internetowej Parafii: http://parafiawronczyn.pl/ . Bardzo też proszę, aby osoby i Rodziny, które zamieszkały na terenie naszej Parafii od lutego 2020r. do listopada 2023r., a jeszcze tego nie uczyniły, zgłosiły osobiście ten fakt w Biurze parafialnym lub w zakrystii, przekazując na kartce dane domowników, do kartoteki parafialnej, do wyłącznej, wewnętrznej dyspozycji Parafii we Wronczynie.

10.    Intencje mszalne.